43. sezonu geçtiğimiz Cumartesi akşamı başlayan televizyon programı Saturday Night Live’ın sunuculuğunu yapan Ryan Gosling skeçlerden birinde, 2009 yapımı Avatar film logosunda kullanılan Papyrus yazı tipine kafayı takmış birini canlandırdı.

Pek çok insan Microsoft Word’de bir yazı yazarken kullandığı yazı tipine çok dikkat eder. İster bir dergiye yazılan bir makale, isterseniz de okulunuzda aldığınız bir ders için yazdığınız ödev olsun, kullanılan yazı tipi çok önemlidir ve belli başlı kuralları vardır. Örneğin dünyanın en popüler yazı tipleri olan Comic Sans MS ile Helvetica, birbirlerinin tam zıttı şekilde kullanılır. Eğer resmi bir kuruma veya yayın kuruluşuna yazı yazıyorsanız Comic Sans’ı kullanmamanız gerekir. Zira Helvetica yazı tipi bunun için en uygun seçenek olacaktır.

Tamam sadede gel artık diyecek olursanız, bu tarz konulara dikkat eden insanları tatmin edeceğine emin olduğumuz komik bir skecin yayınlandığını söyleyelim. Geçtiğimiz Cumartesi akşamı 43. sezonu başlayan SNL‘de sunuculuk yapan Ryan GoslingJames Cameron‘ın sinema tarihinin en çok hasılat elde eden filmi olan Avatar‘ın logosunda kullanılan Papyrus yazı tipi yüzünden ağır depresyona girmiş bir adamı canlandırdı.

ryan-goslingin-avatar-film-logosunun-yazı-tipine-takıldığı-şahane-bir-snl-skeci-2-filmloverss

Ryan Gosling’in Avatar Film Logosunun Yazı Tipine Takıldığı Şahane Bir SNL Skeci!

Skeçte; grafik tasarımcı, illüstratör ve web tasarımcı Chris Costello tarafından tasarlanan ve genellikle antik bir görünüm elde edilmek istenilen yerlerde kullanılan Papyrus yazı tipini, Avatar filminin logosu için kullanan tasarımcı için bir terapiste giden Ryan Gosling’in tasarımcı hakkında; “yapraklarını kopardığı bahçede koşuşturan düşüncesiz bir çocuk” gibi dediğini görüyoruz.

Skecin sonlarına doğru terapistten insanın kanını donduran korkunç gerçeği öğrenen Gosling, Avatar’ın devam filmleri için logonun yazı tipinin değiştirilmeyeceğini fark ediyor.

Bu garip font yüzünden huzur bulamayan bir adamın trajik öyküsünü izleyebileceğiniz skece aşağıdan göz atabilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi