Thomas McCarthy’nin yönetmenliğini üstlendiği, Katolik Kilisesi’nin isminin karıştığı çocuk tacizi skandalını konu alan Mark Ruffalo ve Michael Keaton’lı Spotlight’ın vizyon tarihi belli oldu.

The Station Agent, The Visitor ve Win Win filmlerinin yönetmeni Thomas McCarthy bu üç filminde zaman zaman derin konulara yer verse de tartışmalara yol açtığı pek söylenemez. Fakat The Cobbler‘dan sonra daha da derinlere inen yönetmen, Katolik Kilisesi’nin karıştığı çocuk istismarı davasının üzerine giderek yıllar önce başlayan bu detaylı çalışmaların ürünü Spotlight ile tartışmalara adeta davetiye çıkarıyor.

Mark Ruffalo ve Michael Keaton Spotlight’ın Başrollerinde!

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmin konusu, kendini aklamaya çalışan Katolik Kilisesi ve  bu büyük skandalı ortaya çıkaran Boston Globe gazetesi muhabirlerinin etrafında dönüyor. Başrollerde yer alan Mark Ruffalo ve Rachel McAdams haber muhabirlerini canlandırırken, ikiliye eşlik eden isimler arasında Michael Keaton, Liev Schreiber, Stanley Tucci, John Slattery, Brian d’Arcy James, Billy Crudup ve Jamey Sheridan da yer alıyor. Filmin senaryosunu Josh Singer ile birlikte Thomas McCarthy kaleme alıyor.

spotlight-ruffalo-keaton-mcadams-filmloverss

Filmin temelini oluşturan Golden Globe gazetesinin ‘Spotlight’ ekibinde yer alan isimler ise şöyle: Golden Globe editörü Marty Baron (Schreiber), Spotlight ekibi editörü Walter “Robby” Robinson (Keaton) ve muhabirler Michael Rezendes (Ruffalo) ile Sacha Pfeiffer (McAdams). Ayrıca bir yılını olayı bizzat yaşayan mağdurlara ayıran, binlerce sayfa belgeye ulaşan ve Katolik Kilisesi’nin ifşa edilmesinde büyük bir rol oynayan Matt Carroll da Spotlight ekibinin bir diğer üyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Medya, polis ve hukuk sistemi tarafından görmezden gelinen skandalın beyazperdeye yansıması Spotlight Amerika’da 6 Kasım 2015 tarihinde gösterime giriyor. Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Hazırlayan: Damla Durmaz

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi