Da Vinci Code, Angels & Demons gibi edebiyat uyarlaması filmleriyle hafızalara kazınan Oscarlı yönetmen Ron Howard, J.P. Delaney’in 2016 yılında çıkacak olan The Girl Before romanını sinemaya uyarlayacak.

Edebiyatın sinemaya ne denli ilham kaynağı olduğu hepimiz tarafından bilinen bir gerçek. Bazı romanlar yayımlandıktan uzun bir zaman sonra sinemada karşımıza çıkarken; bazı romanlar da daha piyasaya çıkmadan yapımcı şirketler tarafından hakları satın alınıyor. İşte piyasaya çıkmadan hakları satın alınan romanlardan biri ise J.P. Delaney’in 2016 yılında çıkacak olan gerilim romanı The Girl Before.

The Girl Before Romanı Ron Howard Tarafından Sinemaya Uyarlanacak

Universal Pictures tarafından hakları satın alınan roman Imagine Entertainment yapımcılığında sinemaya usta yönetmen Ron Howard tarafından uyarlanacak. Filmin yapımcı koltuğunda ise Michael De Luca ve daha önce birçok projede Ron Howard ile çalışmış olan Brian Grazer oturuyor.

The Girl Before romanı olağanüstü minimalist bir evi tasarlayan bir adamı ve bu adama aşık olan geçmişi yaşadığı travmatik olaylarla dolu olan bir kadını anlatır. Ancak kadın bu minimalist evde üç yıl önce kendisi gibi travmatik geçmişe sahip başka bir kadının öldüğünü fark ettiğinde işler karmaşık bir boyut alır. Kadın ölen kişinin nasıl öldüğünü araştırmaya başlar. Roman kadının araştırma sürecine odaklanırken aynı zamanda evi tasarlayan adam ve kadın arasındaki yaşanan gerilime de odaklanır.

ron-howard-filmloverss

Roman daha basılmadı ama çıkan söylentilere göre romanları yurt dışında çok satan yazar Tony Strong‘un, J.P. Delaney takma adıyla The Girl Before’u piyasaya çıkaracağına inanılıyor. Bu durumun netliğini kitap elimize ulaştığında daha açık bir şekilde öğreneceğiz. Roman hangi yazarın takma adıyla yayınlanırsa yayınlansın şunu belirtmek gerekirse; Ron Howard iyi kotarılmış bir filmle sinemalarımıza konuk olacak gibi duruyor. Bunu hem romanın konusundan ve hem de yönetmenin daha önce edebiyattan uyarladığı muazzam filmlerden anlayabiliriz. The Girl Before romanı Ron Howard’ın içerisinde gerilimin bulunduğu ve gerilim türüne tamamıyla odaklandığı ilk uyarlama film olacak. Hatırlasanız daha önce Da Vinci Code, Angels & Demons romanlarının sinema uyarlamasında Ron Howard filmde gizemin yanında izleyiciyi merakta bırakması açısından bir parça gerilim türüne yer vermişti. Bu durum izleyicinin filme daha iyi odaklanmasını ve filmi sonuna kadar büyük bir heyecanla izlemesini sağlamıştı. Verdiğimiz örneklerden anlaşılacağı üzere bu alanda tecrübeli olan Ron Howard sinemaseverleri nasıl bir filmle karşılayacak hep birlikte göreceğiz.

The Girl Before romanının film uyarlamasının çekimlerine ne zaman başlanacağına dair henüz bir bilgi olmasa da, Ron Howard’ı o zamana dek hikayesini Moby Dick efsanesinden alan In the Heart of the Sea filminde ve çekimlerinin bir kısmı ülkemizde gerçekleşmiş olan, Robert Langdon’ın yeni maceralarına tanık olacağımız Inferno filminin yönetmenlik koltuğunda göreceğimizi hatırlatalım.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi