Şu sıralarda Alien: Covenant’la meşgul olan Ridley Scott, 2000 yapımı Gladiator’ün devam filmi için bazı fikirleri olduğunu açıkladı.

1979 yılında adım attığı Alien serisine 2012 yapımı Prometheus’la geri dönmesinin ardından seriye yeniden hareketlilik katan Ridley Scott, şu aralar Prometheus’la başlayan Alien prequel serisinin yeni filmi Alien: Covenant‘la meşgul.

Oğlu Luke Scott’ın Mayıs ayında vizyona girecek Alien: Covenant için çektiği kısa film tadındaki videolarla oldukça stilize bir işe imza attığını gördüğümüz Ridley Scott, şu sıralarda gerçekleşmekte olan SXSW Film Festivali’nde EW sitesinin sorularını yanıtlarken yönetmenliğini üstlendiği 2000 yapımı Gladiator‘la ilgili bir soruya ise ilginç bir yanıt verdi.

ridley-scott-gladiator-filmloverss

Ridley Scott: Gladiator’ün Devam Filmi İçin Bazı Fikirlerim Var

Röportaj sırasında Gladiator’a bir devam filmi düşünüp düşünülmediğinin sorulması üzerine Ridley Scott, bu konuda istekli olduğunu, hatta aklında bir fikir olduğunu belirtmiş: Onu nasıl geri getireceğimi biliyorum. Bu konuyu daha önce stüdyoyla da konuşmuştum ve onlar da baş karakterin öldüğünü söylemişlerdi. Onu geri getirmenin bir yolu var ama bu gerçekleşir mi gerçekleşmez mi bilemiyorum. Film 2000’de çıkmıştı ve Russell o zamandan bu zamana değişti. Russell şu sıralarda doğru işler yapıyor ancak ben onu geri getirmeye çalışacağım. 

Aslında Gladiator’un devam filminin gelme ihtimali ilk olarak 2009 yılında konuşulmuş ancak o zamandan bu zamana pek yol alınamamıştı. Bunlara rağmen görünen o ki Ridley Scott, devam filmiyle ilgili olarak stüdyoyla konuşmuş ve Russell Crowe’un dönmesi halinde filmi çekmeye hazır. Daha da iyisi şimdiden filmle ilgili parlak bir fikri var! Peki sizce Gladiator’un devam filmi çekilmeli mi ?

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi