2015 Kasım ayından bu yana merakla beklenen; Richard Linklater ile Cate Blanchett’in bir araya geldiği Where’d You Go, Bernadette’nin çekimleri bu yılın yaz aylarında başlıyor.

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde Everyone Wants Some’ı izleyiciyle buluşturan Richard Linklater, son zamanlarda ise çekimleri başlayan filmi Last Flag Flying için çalışmalarını sürdürüyor. Before Sunrise, Before Sunset ve Before Midnight üçlemesiyle birçoklarının gönlüne taht kurmayı başaran, sonrasında ise 6 Oscar adaylığı bulunan, 12 yıllık bir emeğin ürünü olan ve yayınlandığı yıl oldukça fazla konuşulan Boyhood ile tüm dikkatleri üzerine çeken Richard Linklater; şimdi ise son zamanlarda Cate Blanchett ile bir araya geleceği proje ile Linklater severleri heyecanlandırmayı başardı.

richard-linklater-before-sunrise-filmloverss

Linklater’ın Maria Semple’in “Where’d you go, Bernadette” adlı romanının uyarlamasını beyazperdeye aktaracağını ve başrolde ise Cate Blanchett’in  olacağını Kasım 2015’ten beri biliyorduk aslında ama uzun zamandır bu proje hakkında pek konuşulmayınca umudumuzu kaybetmiştik. Ancak son gelen haberlere göre, sonunda projenin çekimlerine bu yılın yaz aylarında başlanıyor!

Richard Linklater ile Cate Blanchett’in Bir Araya Geldiği ‘Where’d You Go, Bernadette’nin Çekimleri Yaz Aylarında Başlıyor

“The Spectacular Now” ve “The Fault in Our Stars” filmlerinden tanıdığımız Scott Neustadter ve Michael H. Weber tarafından senaryosu kaleme alınan filmin yönetmen koltuğunda oturan Linklater’ın filmografisinden aşina olduğumuz temalar bakalım bu kez nasıl kendisini gösterecek.

where-d-you-go-bernadette-filmloverss

Kitabın konusu ise şöyle;

Bernadette Fox kötü üne sahip bir kadındır. Microsoft dehası kocası için son derece dik kafalı bir eş; Seattle’daki özel okul anneleri için utanç verici biri; tasarımcılar için yenilikçi bir mimar; 15 yaşındaki Bee için ise en iyi arkadaş ve tek kelimeyle Anne’dir.

Bir gün Bernadette ortadan kaybolur. Bu olay tam da Bee’nin okulda çok başarılı olduğu bir zamana denk gelir ve ona vaat edilen ödülü almak ister: Antartika’ya bir aile gezisi. Ancak Bernadette’in Seattle’a olan alerjisi onu o kadar panikletir ki önemli işlerine bakması için Hindistan’da sanal bir yardımcı bulur. Dünyanın bir ucuna olan bu yolculuk oldukça sıkıntılıdır.

Bee, annesini bulmak için e-mail mesajlarını, resmi dosyaları, gizli cevapları toplamaya başlar. Hikâye, absürd bir evrende kayıp dahi anne ile kızının rolü çerçevesinde okunmaya değer ve dokunaklı bir roman yaratıyor.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi