Richard Linklater, kendisini film yapmaya iten sebeplere ve kurucusu olduğu Austin Film Topluluğu’na ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Richard Linklater, şu sıralar henüz ismini açıklamadığı bir film üzerinde çalışıyor. Yönetmen bu süreçte çeşitli etkinliklere katılıp, röportaj vermeye devam ediyor. Karlovy Vary Film Festivali‘nde Variety ile ilham kaynakları hakkında konuşan Linklater, dikkat çekici açıklamalarla bir kez daha gönlümüzü fethediyor. Yönetmenin ”Bundan 30 yıl sonra bana ne yapmak istiyorsun diye sorsanız, hala film çeken yaşlı bir adam olmak isterim” sözleri kendisini sinemaya adadığını gözler önüne seriyor. Elbette Richard Linklater’ın seyirci kitlesinin de yönetmene karşı ilginç bir bağlılığı var. Linklater, hikâyelerine sıra dışı tatlar katmayı sürdürüyor mesela. Belki de bu sebeple seyircinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Hayatın içinden karakterler seçiyor filmlerine.

Richard Linklater, 30 Yıl Sonra da Film Çekmek İstiyor

Richard Linklater röportaj sırasında araştırma yapmak adına farklı ülkeleri ziyaret ettiğini, bugüne dek pek çok yer gezdiğini söylüyor. İsviçre, Viyana, Almanya ve çok daha fazlası… Yönetmen gittiği şehirlerde harika zaman geçirdiğini ve iyi insanlarla tanıştığını belirtiyor. Linklater’ın kurduğu Austin Film Topluluğu da yönetmenin önemli işleri arasında karşımızı çıkıyor. Toplulukta yetenekli yönetmenleri bir araya getirmeyi amaçlayan Linklater, röportaj esnasında şehirde birçok film gösterimi yaptığına da değiniyor. Hatta yönetmen bu tarz bir uygulama başlatana kadar, Austin halkının film yıldızlarının gerçekten şehre geleceğini bile tahmin etmediğinin altını çiziyor. Pulp Fiction’ın gösterim yapması ise, halkın fikrini değiştirmiş. Elbette röportajın birçok açıdan aydınlatıcı olduğu aşikâr. Fakat yönetmenin gelecek projelerine dair bilgi vermemesi canımızı biraz sıkıyor. Şimdilik ”Yolu Richard Linklater Filminden Geçen Müzikler”e göz atabilirsiniz, listede yer alan şarkıları dinleyebilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi