Kaleme aldığı hikâyelerle seyirciyi kendisine hayran bırakan Richard Linklater, yeni bir projenin çekimlerine başladığını duyurdu.

Boyhood, Everybody Wants Some ve Last Flag Flying gibi filmlere imza atan usta yönetmen Richard Linklater, gizli bir proje üzerinde çalışıyor.

Indiewire‘ın haberine göre Houston’da çekimleri devam eden filmin senaryo detayları gizli tutuluyor. Yönetmen projenin oyuncu kadrosu hakkında konuşmayı reddediyor. Ancak bizi heyecanlandıran birkaç ipucu yok değil. Film, 1969 yılında geçiyor mesela. Daha da önemlisi bir büyüme hikâyesini ekrana taşıyor Linklater. Peki neden özellikle 1969? Cevap aslında çok basit. Neil Armstrong, aya adım atan ilk insan oldu.

boyhood-filmloverss

Richard Linklater Nostaljik Bir Büyüme Hikâyesi Anlatacak

Yönetmen bu denli efsanevi bir olayı ekrana getirirken; aynı zamanda bir çocuğun öyküsünü anlatıyor. Linklater, filmde dönem müziklerine önemli bir yer ayırdığının sinyalini veriyor. İzlenmeye değer bir hikâye sunan yönetmenin proje için yerel halkın desteğini beklediğini belirtmekte fayda var. Dahası Linklater, o döneme ait her şeyi görmek istiyor. Bir eşya ya da fotoğraf. Yönetmenin işini ciddiye aldığı ortada. Geriye ortaya çıkan muazzam filmi izlemek kalıyor.

Maalesef yapımın bir vizyon tarihi henüz yok. Fakat Linklater, Apollo 11’ın aya inişinin 50. yılında filmin gösterime girmesini umuyor. Yani filmi 2019’da izleyeceğimiz kesin. Yönetmenin bir diğer projesi ise Cate Blanchett‘in başrolünü üstlendiği Where’d You Go, Bernadette.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi