New York Times’ın çok satan kitaplarının bir numarası Red Queen’in Hunger Games, X-Men ve Cinderella tadındaki beyazperde uyarlamasını yönetmesi için Elizabeth Banks’in ismi geçiyor.

Elizabeth Banks‘in ilk yönetmenlik deneyimi olan Pitch Perfect 2 filminin dünya çapındaki büyük başarısının ardından serinin üçüncü filmi için hazırlıkların şimdiden başlamasına şaşırmamak gerek. Pitch Perfect 3 için Banks’in yönetmen koltuğuna geçip geçmeyeceği henüz belirtilmedi ancak başarılı oyuncunun gündeminde halihazırda daha büyük ve farklı bir proje yer alıyor. The Hollywood Reporter‘ın haberine göre, Victoria Aveyard‘ın aynı isimli kitabından beyazperdeye uyarlanacak Red Queen‘in yönetmenliğini üstlenmesi için Elizabeth Banks’in ismi geçiyor. 

New York Times’ın Bir Numarası Red Queen Beyazperdeye Uyarlanıyor!

New York Times’ın çok satan kitabından uyarlanan filmin senaryosu, Breaking Bad ve Better Call Saul dizilerinin de senaryosunu kaleme alan Gennifer Hutchison‘ın imzasını taşıyor. Aslında Red Queen de insanların sahip olduğu nitelikler yüzünden toplumun bölünmesine sebep olan ve otoritelerin birbirleriyle olan anlaşmazlıklarını konu alan hikayelerden sadece bir tanesi. Bu sebeple daha yumuşak bir Game of Thrones hikayesini anımsatsa da görüyoruz ki aynı eski hikayeler her zaman işe yarıyor.

Filmin resmi sinopsisi ise şöyle:

Mare Barrow’un dünyası kan yüzünden bölünür; Kızıllar (Red Blood) insanüstü güçlere sahip olan Gümüşlere (Silver Blood) hizmet etmektedir. Mare yoksul bir kasabada zar zor geçinenen bir Kızıldır, ta ki kaderin cilvesi onu Gümüşler’in yargısına mahkum bırakana dek. Mare; Kral, Prens ve bütün soylulardan önce kendi özel yeteneklerinin farkına varır. Bu imkansızlığı örtbas etmeye çalışan Kral, Mare’i kayıp Silver Prensesi gibi davranmaya ve kendi oğullarından biriyle nişanlanmaya zorlar. Mare Silver dünyasının içine çekildikçe her şeyi göze alır ve büyüyen Kızıl isyanının başı The Scarlet Guard’a yardım etmek için kendi konumunu kullanır. Yanlış bir hareket Mare’in ölümüne yol açacaktır fakat Mare’in oynadığı bu tehlikeli oyunda tek gerçek ihanettir.

Universal desteğiyle beyazperdeye taşınacak Red Queen‘in vizyon tarihi hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Hazırlayan: Damla Durmaz

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi