Önceki Sayfa2 / 2Sonraki Sayfa

Taxi Driver (1976)

taxi - driver - filmloverss

Sinema tarihine damgasını vurmuş yönetmen Martin Scorsese’nin imzasını taşıyan Taxi Driver, bir Vietnam Savaşı gazisi olan Travis Bickle karakterinin New York’ta taksicilik yaparken tanık olduğu kötülüklere tepki olarak bir çözüm araması ve çocuk bir fahişe olan Iris’i kurtarma çabasını çarpıcı bir biçimde konu alır. Robert De Niro’nun etkileyici performansı Taxi Driver’ın kültleşmesinde büyük bir rol oynamıştır.

Blade Runner (1982)

blade - runner - filmloverss

Kült bilimkurgu yapımlarından Blade Runner denildiğinde aklımıza Harrison Ford’un başarılı performansı gelir. İnsanların yerini replicant adı verilen robotların aldığı geleceğin dünyasında, robotların dünyada bulunmasının yasaklanması ve bunun sonucunda Blade Runner’ın onları yakalama sürecini ele alan yapım, günümüzde popülerliğini hala koruyor.

Samurai Fiction (1988)

samurai - fiction - filmloverss

Aksiyon ve komedinin aynı potada eritilmiş hali olan Samurai Fiction, Tarantino’ya Kill Bill’in senaryo ve yapım sürecinde en çok ilham veren yapımların başında geliyor. Hiroyuki Nakano’nun senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği film, rock ağırlıklı müzik seçimiyle oldukça dikkat çekiyor. Filmin geneli siyah beyaz olmasına rağmen bir karakterin ölmesi gibi önemli olaylarda yapılan renk geçişleri ise göz dolduruyor.

Dazed and Confused (1993)

dazed - and - confused - filmloverss

Matthew McConaughey’nin başrolde yer aldığı, 70’lerin ruhunu yansıtma konusunda en başarılı yapımlardan biri Dazed and Confused. 70’li yılların Amerika’sında yaşayan bir grup lise öğrencisinin bir gününü ele alan film, muazzam müzikleriyle de döneme ışık tutuyor. Özellikle bu dönemlere ilgi duyan her müzikseverin arşivinde olması gereken bir yapım.

Battle Royale (2000)

battle - royal - filmloverss

Kinji Fukasaku’nun yönetmenliğini üstlendiği aksiyon ve gerilim filmi Battle Royale, Japonya’da çıkarılan Battle Royale yasaları çerçevesinde bir grup lise öğrencisinin bir adaya toplanması ve verdikleri hayatta kalma savaşını konu alıyor. Filmin ilginç konusu ve vahşet içeren sahnelerin ağırlıkta olması Tarantino’yu etkisi altına alıyor ve bu filme olan beğenisini her fırsatta dile getiriyor.

Önceki Sayfa2 / 2Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi