Quentin Tarantino, Harvey Weinstein’ın cinsel taciz skandalını son günlerde ortaya çıkan iddialardan önce de bildiğini itiraf etti. 

Hollwyood son günlerde aralarında Rose McGowan ve Gwyneth Paltrow’un da yer aldığı 40’dan fazla kadına tacizde bulunan Harvey Weinstein skandalıyla çalkalanıyor. Kendi şirketi de dahil olmak üzere pek çok kuruluştan kovulan Weinstein hakkındaki iddialar gün geçtikçe artıyor.

Öte yandan Weinstein hakkındaki iddialar ortaya çıktıktan sonra gözler ilk uzun metraj filmi Pulp Fiction’dan sekizinci filmi The Hateful Eight’e kadar yapımcıyla çalışan Quentin Tarantino‘ya çevrilmişti. Yönetmen, geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili olarak ”25 yıllık arkadaşım Weinstein’le ilgili açığa çıkan bilgiler kalbimi kırdı. Acımı, duygularımı ve kızgınlığımı yaşamak için birkaç güne daha ihtiyacım var” demişti.

Quentin Tarantino Harvey Weinstein Hakkındaki İddiaları Bildiğini İtiraf Etti

Öte yandan geçtiğimiz gün New York Times’a röportaj veren Tarantino, bu iddiaları daha önceden de bildiğini şu sözlerle belirtmiş: ‘Yaptıklarımdan daha fazlasını yapabilecek kadar biliyordum. Normal dedikodulardan fazlası olduğunun farkındaydım ve bunlar ikinci elden gelen bilgiler değildi. Onun iddia edilen şeyleri yaptığını biliyordum. Keşke duyduğum şeylerin sorumluluğunu alabilseydim. Yapmam gerekenleri yapmış olsaydım onunla çalışmayı bırakmalıydım.

Weinstein’ın Rose McGowan’la bir anlaşma yaptığını bildiğini söyleyen Tarantino, eski yapımcıya yakın olan herkesin bu konu hakkında az da olsa bilgi sahibi olduğunu ve öne çıkıp konuşması gerektiğini söylemiş.

Tarantino, her ne kadar şu anda söyleyeceği her şeyin saçma bahaneler olacağının farkında olduğunu söylese bu, onun en az Weinstein kadar suçlu olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi