Tüm yapım aşaması tamamlandığı düşünülen Werner Herzog’un yazıp yönettiği, kadrosunda Nicole Kidman, Robert Pattinson ve James Franco gibi dev isimlerin bulunduğu ve bu yıl festivallerde boy göstermesi planlanan “Queen of the Desert”, beklenenin aksine Toronto Film Festivali ve Telluride Film Festivali’nde olmayacak.

2011 yılında farklı film festivallerinden en iyi belgesel dallarında dört önemli ödülle dönen, “Into The Abyss” filminden sonra daha çok televizyon dünyası için belgeseller yapan ve beyazperdede çok sık göremediğimiz Werner Herzog, son gelen haberlerle takipçilerini üzeceğe benziyor. Herzog’un son filmi ‘Queen of the Desertin yapımcısı Cassian Elwes, filmin Toronto Film Festivali ya da Telluride Film Festivali’nde yer alamayacağını bildirdi. Sebep ise teknik sorunlar!

Filmin yapımcısı Cassian Elwes attığı son tweetinde, teknik sorunlar yaşadıklarını, filmin TIFF ya da Telluride’a yetişemeyeceğini, henüz tamamlanmamış bir işi de sunmak istemediklerini söyledi.

queen-of-the-desert-filmloverss

Bu haber sinema dünyasında da yeni beklentilere yol açmış gibi duruyor. Lakin filmin New York Film Festivali’ne yetiştirilip yetiştirilemeyeceği merak konusu. Eğer film yetiştirilebilirse David Fincher’ın büyük ses getirmesi planlanan ve dünya prömiyerini burada yapacak olan filmi ”Gone Girl” ve Thomas Anderson’ın “Inherent Vice” adlı filmleriyle birlikte 52.si düzenlenecek olan festivalin önemini kat be kat daha da arttıracağa benziyor.

Fakat bu beklentilerin dışında söylentiler de mevcut. En ilginç söylenti ise filmin, David Fincher’ın son filmi “Gone Girl”ün dünya prömiyerini yapacağı New York Film Festivali’ne damga vurmak istediği ve filmin aslında zamanında bitirilmiş olabileceği yönünde. Ancak Cassian Elwes’in açıklamasına göre film henüz tamamlanmadı ve halen yapılacak çok iş var

queen_of_the_desert-herzog-filmloverss

Filmin konusu, diplomatik bir kaşif olan efsanevi haritacı Gertrude Bell’in Irak ve Ürdün’ün kurulmasına yardım etmek için diğer Arap ülkeleriyle müzakereler yürütme çabası etrafında gelişiyor.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi