Punk müziğin dünyasında ilginç bir keşfe çıkacağınız, Nicole Kidman ve Elle Fanning’li How to Talk to Girls at Parties’den eğlenceli bir fragman izleyiciyle buluştu.

Toplumsal sistemin insana dayattığı yaşam biçimini reddedip, aynı zamanda geleneksel kalıpların dışına çıkan Punk Rock hareketi; müzik ve giyim tarzıyla ve benimsediği felsefeyle 1970’lerin ortasında ortalığı kasıp kavurdu. Var olduğu günden bu yana birçok müzik grubunu peşinden sürükleyen punk rock kültürü, elbette sinemada da geniş bir skalada kendisine yer buldu. Sid and Nancy gibi bu müzik kültürünün izinden giden sanatçıların hayatlarının anlatıldığı filmlerden tutun da; American Hardcore gibi bu kültürün, insanlar üzerindeki  psikolojik ve sosyolojik etkisini yansıtan yapımlara kadar birçok örnek sinema tarihinde varlık gösterdi.

Şimdi ise verdiğimiz bu örneklerden farklı olarak punk müziğin dünyasında ilginç bir keşfe çıkacağınız, eğlenceli bir film sizleri bekliyor: How to Talk to Girls at Parties!

punk-muzigin-sinirlarini-zorlayan-nicole-kidman-elle-fanningli-how-to-talk-to-girls-at-partiesden-fragman-yayinlandi-2-filmloverss

Nicole Kidman ve Elle Fanning’li How to Talk to Girls at Parties’den Fragman

2010 yapımı Rabbit Hole filmine imza atan John Mitchell Cameron‘ın yönetmenliğini üstlendiği How to Talk to Girls at Parties; galaksiyi gezerken bağlı olduğu gruptan ayrılıp Dünya’ya gelen Zen ismindeki bir uzaylının, punk müziği bir yaşam stiline dönüştüren Enn’e aşık olmasıyla yaşadığı olayları mercek altına alıyor. Başrollerinde ünlü oyuncu Nicole Kidman ile kariyeri yükselişe geçen Elle Fanning’in yer aldığı film;  tam da punk müziğin yaygınlaştığı dönemde, 1970’lerin Londra’sında geçen hikayesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Ünlü çizgi roman serisi The Sandman‘in yazarı Neil Gaiman’ın kısa hikayesinden sinemaya uyarlanan filmin oyuncu kadrosunda ise Kidman ve Fanning’in yanı sıra Ruth Wilson, Alex Sharp, Stephen Campbell Moore, Matt Lucas ve Lara Peake gibi isimler yer alıyor. Aynı zamanda film; John Mitchell Cameron ile Nicole Kidman’ı, Rabbit Hole’den sonra ikinci kez bir araya getiren yapım olma özelliğini taşıyor.

Daha önce tanıtım fragmanları yayınlanan filmden, ilk uzun fragman ise kısa bir süre önce görücüye çıktı. Konusuyla ve oyuncu kadrosuyla göz dolduran How to Talk to Girls at Parties, yayınlanan fragmanıyla eğlenceli bir film izleyeceğimizin sinyallerini veriyor. Prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan ve bu yıl vizyonda olması beklenen filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi