Prömiyerini açılış filmi olarak 67. Berlin Film Festivali’nde gerçekleştiren Django’dan oldukça etkileyici bir fragman yayınlandı. 

Mon Roi, Timbiktu, Des hommes et des dieux gibi ödüllü filmlerin yapımcılığını üstlenmiş olan başarılı isim Etienne Comar’ın ilk kez yönetmen koltuğunda oturduğu Django, bu yıl 9-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen 67. Berlin Film Festivali‘nin açılışını yaparken kendi adına da dünya prömiyerini gerçekleştirmişti.

Senaryosunu Comar ile Alexis Salatko’nun birlikte kaleme aldığı ve caz efsanesi Django Reinhardt’ın biyografisinin ele alındığı filmin başrolünde ise Fransız oyuncu Reda Kateb yer alıyor. Filmde Kateb’e Cécile De France ve Ulrich Brandhoff eşlik ediyor.

django-poster-filmloverss

Prömiyerini 67. Berlin Film Festivali’nde Yapan Django’dan Başarılı Bir Fragman Yayınlandı

Başroldeki Kateb’i gitarist ve besteci olarak göreceğimiz film, Reinhardt’ın 1943’te Almanya’da işgal edilen Paris’ten uçmasını anlatıyor. Django Reinhardt bir süre sonra müziğiyle insanların kalbine ulaşmayı başardı; ancak Reinhardt başarıya doğru emin adımlarla çıkarken ailesi ise Nazi işgalinin tüm zorluklarıyla başa çıkmaya çalışmaktadır.

Berlin’de En İyi İlk Film ve Altın Ayı ödülleri için yarışan Django, festivalden eli boş dönerken eleştirmenler tarafından karışık yorumlar almıştı. Ancak filmin yayınlanan ilk fragmanı oldukça olumlu görünüyor. Fransa’da 26 Nisan’da vizyona girmeye hazırlanan film, şu an için herhangi festivalin programında yer almıyor. Django’dan yayınlanan ilk fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi