Hollywood, uzun zamandır el atmadığı Pompeii faciasını görkemli bir yapımla beyazperdeye aktarıyor. Resident Evil filmleriyle tanınan Paul S. Anderson’un yönettiği film, 21 Şubat 2014’te gösterime girecek.

Milattan önce 79 yılında Vezüv yanardağının faaliyete geçmesiyle Pompeii şehri deyim yerindeyse haritadan silinmiş. Bu trajik olayı merkezine bir aşk hikayesi yerleştirilerek kurgusal bir hikayeyle anlatmayı deneyen “Pompeii”, epik film geleneğinden besleniyor ve şehrin yok oluşunu tüm görkemiyle yansıtmaya çalışıyor.

Filmde anlatılan hikayeye göre;  gemilerde köle olarak çalışan Milo, patlamaya gemide çalışırken tanık olur. Yaşadığı yerin yok oluşuna tanık olurken aklında şehirde kalan aşkı Flavia vardır. Milo aşkı için her şeyi göze alıp şehre döner.

Pompeii’nin başrolünde Game of Thrones’tan tanıdığımız Kit Harington var. Emily Browning, Kiefer Sutherland, Jared Harris ve Carrie-Anne Moss da öne çıkan diğer isimler.

Görselliğiyle seyirciyi memnun etmesini beklediğimiz film, dramatik yapısı ve içeriğiyle beklentileri karşılayabilecek mi? Vakti geldiğinde hep birlikte öğreneceğiz.

[youtube video_id=”eWDVBQkBBoE” width=”600″ height=”350″]

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi