Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından bu yıl 4 Mart’da 90. kez dağıtılacak olan Akademi Ödülleri’nin heyecanı tam anlamıyla başladı diyebiliriz. Kısaca adaylıkları hatırlayacak Guillermo del Toro’nun The Shape of Water‘ı elde ettiği 13 adaylıkla dikkat çekmiş, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ise 7 adaylık, Greta Gerwig imzalı Lady Bird 5, Call Me by Your Name ise 4 adaylık elde etmişti.

Hatırlayacak olursanız adaylıkları bundan önce her yıl bölüm bölüm inceliyorduk. Bu yıl ilk kez Batu Anadolu ile birlikte tek bir podcast yayını ile fikirlerimizi sizlerle paylaşmak istedik. İlk podcast programımız olduğu için bir hatamız olduysa şimdiden affola der, keyifli dinlemeler dileriz.

90. Oscar Adayları

En İyi Film

en-iyi-film-oscar-filmloverss

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen

en-iyi-yonetmen-oscar-filmloverss

Paul Thomas Anderson – Phantom Thread
Guillermo del Toro – The Shape of Water
Greta Gerwig – Lady Bird
Christopher Nolan – Dunkirk
Jordan Peele – Get Out

En İyi Erkek Oyuncu

en-iyi-erkek-oyuncu-oscar-filmloverss

Timothee Chalamet – Call Me By Your Name
Daniel Day-Lewis – Phantom Thread
Daniel Kaluuya – Get Out
Gary Oldman – Darkest Hour
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq.

En İyi Kadın Oyuncu

en-iyi-kadin-oyuncu-oscar-filmloverss

Sally Hawkins – The Shape of Water
Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie – I, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Meryl Streep – The Post

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

en-iyi-yardimci-erkek-oscar-filmloverss

Willem Dafoe – The Florida Project
Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins – The Shape of Water
Christopher Plummer – All the Money in the World
Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

en-iyi-yardimci-kadin-oscar-filmloverss

Mary J. Blige – Mudbound
Allison Janney – I, Tonya
Lesley Manville – Phantom Thread
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – The Shape of Water

En İyi Özgün Senaryo

en-iyi-orijinal-senaryo-oscar-filmloverss

The Big Sick – Emily V. Gordon & Kumail Nanjiani
Get Out – Jordan Peele
Lady Bird – Greta Gerwig
The Shape of Water – Guillermo del Toro & Vanessa Taylor
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri  -Martin McDonagh

En İyi Uyarlama Senaryo

en-iyi-uyarlama-senaryo-oscar-filmloverss

Call Me by Your Name – James Ivory
The Disaster Artist – Scott Neustadter & Michael H. Weber
Logan – James Mangold & Michael Green
Molly’s Game – Aaron Sorkin
Mudbound – Dee Rees & Virgil Williams

En İyi Kurgu

en-iyi-kurgu-oscar-filmloverss

Baby Driver – Jonathan Amos & Paul Machliss
Dunkirk – Lee Smith
I, Tonya – Tatiana S. Riegel
The Shape of Water – Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Jon Gregory

90. Oscar Adayları

En İyi Animasyon Film

en-iyi-animasyon-film-oscar-filmloverss

The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

En İyi Belgesel Film

en-iyi-belgesel-oscar-filmloverss

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

En İyi Kısa Belgesel Film

en-iyi-kisa-belgesel-oscar-filmloverss

Edith+Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

En İyi Kısa Film

kısa-oscar-filmloverss

DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us

En İyi Kısa Animasyon Film

animasyon-kısa-oscar-filmloverss

Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

En İyi Film Müziği

en-iyi-muzik-oscar-filmloverss

Dunkirk – Hans Zimmer
Phantom Thread – Jonny Greenwood
The Shape of Water – Alexandre Desplat
Star Wars: The Last Jedi – John Williams
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Carter Burwell

En İyi Özgün Şarkı

en-iyi-sarkı-oscar-filmloverss

Mighty River – Mudbound
The Mystery of Love- Call Me by Your Name
Remember Me – Coco
Stand Up for Something – Marshall
This Is Me – The Greatest Showman

En İyi Ses Kurgusu

ses-kurgusu-oscar-filmloverss

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

En İyi Ses Miksajı

ses-miksajı-oscar-filmloverss

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

kostum-tasarimi-oscar-filmloverss

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

En İyi Sinematografi

sinematografi-filmloverss

Blade Runner 2049  – Roger Deakins
Darkest Hour – Bruno Delbonnel
Dunkirk – Hoyte van Hoytema
Mudbound – Rachel Morrison
The Shape of Water – Dan Laustsen

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

en-iyi-sac-makyaj-oscar-filmloverss

Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

En İyi Kostüm Tasarımı

kostum-tasarimi-oscar-2-filmloverss

Beauty and the Beast – Jacqueline Durran
Darkest Hour – Jacqueline Durran
Phantom Thread – Mark Bridges
The Shape of Water – Luis Sequeira
Victoria & Abdul – Consolata Boyle

En İyi Görsel Efekt

gorsel-efekt-oscar-filmloverss

Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

Yabancı Dilde En İyi Film

yabanci-dilde-en-iyi-film-filmloverss

A Fantastic Woman
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi