The Hobbit: Battle of the Five Armies’in yeni çıkan DVD versiyonu, üçlemenin kamera arkasında yaşanan detaylarına değinerek Peter Jackson’ın bakış açısından Hobbit filmlerini ve yönetmenin çekimler sırasında yaşadığı sıkıntıları anlatıyor.

The Lord of the Rings serisi ile hafızalarda yer edinen efsanevi yönetmen Peter Jackson‘ın Hobbit üçlemesinin ilk filmi The Hobbit: An Unexpected Journey 2012 yılında gösterime girdiğinde serinin hayranları başta olmak üzere, dünya genelinde büyük yankı uyandırmıştı. J. R. R. Tolkien‘in aynı adlı romanından uyarlanan Hobbit filmlerinin Guillermo Del Toro tarafından yönetilmesi planlanırken; yönetmen, finansal sebeplerden ötürü projeden çekilmiş ve koltuğu bir kez daha Jackson’a bırakmıştı.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan The Hobbit : Battle of the Five Armies filminin DVD’sinde Del Toro’nun yapımdan ayrılmasının ardından her şeyin çok hızlı geliştiğini, plan yapmak için zamanı olmadığını söyleyen Jackson; ”Sete gittiğimde ne yapacağımı bilmiyordum. Elimde inanılmaz karışık sahneler vardı ancak senaryo tam anlamıyla hazır değildi. Çoğu olayı akışına bıraktım.” şeklinde konuştu.

hobbit-on-set-filmloverss

Peter Jackson’ın Bakış Açısından Hobbit Filmlerinin Kamera Arkasında Yaşananlar!

Videoda oldukça yorgun ve düşünceli gözüken Jackson’ın günde 21 saat süren çekimler sırasında hastalandığı ve yapımcılardan 6 haftalık izin istediğinin açıklanmasıyla birlikte yönetmen, ”Kafamı toplamak için ekibe bir saatlik yemek arasına çıktığımızı söylüyordum. Süreç boyunca kendimde değildim. Eğer bu işte 25 yılını geçirmiş biri olmasaydım, projeyi devam ettirmek imkansız olurdu.” dedi. 2001’den bugüne Jackson ile çalışma imkanı bulan Andy Serkis ise konuyla ilgili ”Rüzgarda sallanıyorduk.” ifadelerini kullandı.

Kamera arkası görüntülerini açığa çıkaran bu belgeselden sonra, hayranların bir kısmı Jackson’ın mevcut şartlar altında yapılabilecek en iyi şeyi ortaya koyduğunu belirtti. Her ne kadar Hobbit üçlemesi The Lord of the Rings’in başarısını yakalayamamışsa da, yayınlanan video yönetmenin yapım aşamasında ne derece zorlandığını da gözler önüne sermiş oldu.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi