Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi metal grubu Pentagram’ın 30. yaşı için hazırladığı video serisinin ilk bölümü yayınlandı. Bu toprakların en büyük efsanelerinden biri olan Pentagram’dan video serisi: 30 Yılın Hikayeleri.

1987’de Hakan Utangaç (gitar) ve Cenk Ünnü (davul) tarafından kurulan Pentagram, aynı yıl Tarkan Gözübüyük’ün (bas gitar) katılmasıyla çekirdek kadrosunu oluşturdu. İstanbul, Bursa, İzmir ve Ankara’da verilen konserlerle dikkat çeken grup, adını taşıyan ilk albümünü 1990’da Nepa Müzik etiketiyle yayımladı. Albümün Rock müzik ortamında gördüğü destek sayesinde ulusal basın ve TRT ekranında yer bulan topluluk, kısa sürede Heavy Metal tarzının ülkemizdeki sembolü haline geldi.

Pentagram bana göre Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi ve istikrarlı müzik grubudur. Bir kültürün yoktan varolduğu dönemde, sadece piyasaya değil aynı zamanda müzik adına da bir şeyler yapan insanlardan oluşan bir  müzik grubu. Grup pek çok iyi müzik yapan benzerleriyle birlikte ortaya çıkan ama öyle ya da böyle 2017’yi görebilen tek heavy metal grubudur.

Pentagram-2

Pentagram, 3o Yılın Hikayeleri

Türkiye’nin Heavy Metal efsanesi Pentagram, Mart ayında yayımlanan akustik albüm ve ardı sıra konserlerle 30. yaşını kutlamaya devam ediyor. Pentagram video ekibinin hazırladığı video serisi de bu özel yıldönümünde müzikseverlerle buluşuyor.

Karakoymono’da yayınlanan habere göre, Pentagram’ın kuruluşundan bu yana oluşan geniş video ve fotoğraf arşivi, rock müzik dünyasından röportajlar eşliğinde gün yüzüne çıkıyor. Hazırlanan seri, Pentagram’ın ve Pentagram’la yolu kesişmiş dinleyici, sanatçı ve grupların anılarını, ilk kez paylaşılan görüntüler eşliğinde izleme şansı sunuyor.

Pentagram’ın video serisinde, 30 yıllık hikayede özel yerleri olan Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Athena, Murat İlkan, Ogün Sanlısoy, Demir Demirkan gibi önemli isimlerle yapılan sohbetler, karşımıza çıkıyor.

Grubun başından geçen olaylar, insanları bir araya getiren mekanlar, herkesin hayatına dokunmuş sosyokültürel olaylar; özel arşiv görüntüleri ve güncel yorumlar eşliğinde anlatılıyor.

Pentagram’ın 1986 – 1991 arasındaki kuruluş yıllarını konu alan 1. Bölüm, 28 Eylül Perşembe günü, grubun sosyal medya kanallarından yayınlandı.

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi