Önceki Sayfa1 / 8Sonraki Sayfa

Biz bu yazıyı hazırlamaya karar verdiğimizde bundan henüz 5-6 gün önceydi. Gündemle sinemayı birleştirdiğimiz, “Not Defteri” köşemizde yayınlamak için de bugüne kadar bekledik. Bundan kısa bir süre önce başbakanımızın ağzından çıkan sözler kendi düşünceleri olarak gözükse de kendisinin sözlerini emir olarak algılayanlar tarafından çoktan birer yasa haline gelmişti ki biz bugün bu yazıyı yayına almadan önce tüm gazetelerde kızlı-erkekli yaşayan gençlere ilk cezanın kesildiğini okumuş olduk.

“Manisa’da aynı evde oturan beş öğrenciye kızlı-erkekli oturdukları sebep gösterilip, “çevreyi rahatsız etmek” suçundan 88 lira para cezası kesildi.”

Her ne kadar cinsiyet ayrımcılığı başlı başına bir düşünce yoksulluğu olsa da bunun bir diğer anlamı da özgürce yaşamını devam ettirmek isteyenlerin çevresinde kendi gibi yaşamayanlar tarafından şikayet edilebiliyor olmaları. Böylece “%50” istediği gibi hareket edebilecek ve rahatsızlık duyduğu şeyleri kendi polisine ihbar edebilecek hale geldi. Haberin içinde geçen bir diğer detay ise öğrenciler tarafından polisin söylediği iddia edilen sözler: “Üç kıza iki erkek yaz.” Düşünebiliyor musunuz evde üç kız iki erkek varmış(!) Bu durumda kolay bir matematik hesabına göre bir erkeğe 1,5 kız düşüyor. Aman Tanrım! Artık kimse biz bir hukuk devletiyiz saçmalıklarına inanmasın. Biz hukuk devleti falan değil, karanlığa doğru hızla sürüklenen bir ülkeyiz. Hele ki son gelinen noktada bir kadının erkeğin en yakın arkadaşı olabileceğini anlatmak zorunda kalıyorsak vay halimize.

Neyse, bu zamana kadar yazdıklarımızın hepsini unutun en iyisi, lafı çok fazla uzatmayacağız, biz de devlet büyüklerimiz böyle sözler söylüyorsa bir bildikleri vardır diyerek gençlerimizin tuzağa düşmelerini, kızlı-erkekli çok fazla bir arada olmalarını engellemeye yardım edebilmek adına kendi üslubumuzla “bağzı” film önerileri getirdik.  Belki bir faydamız dokunur.

Önceki Sayfa1 / 8Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi