Ünlü sinemacı Paul Thomas Anderson’ın son filminde yaratı sürecini anlattığı, Shye Ben Tzur, Jonny Greenwood ve The Rajasthan Express ortaklığının muazzam bir ürünü olan Junun albümü nihayet yayınlandı.

Geçtiğimiz yaz içerisinde Paul Thomas Anderson‘ın Inherent Vice‘dan sonra bir belgesel ile izleyici karşısına çıkacağını öğrenmiştik. Yönetmenle birden fazla kez çalışmış olan ünlü müzisyen Jonny Greenwood‘un, Shye Ben Tzur ve The Rajasthan Express ile bir araya gelerek kulakların pasını silecek bir müzik projesine imza atmasının perde arkasının anlatıldığı Junun, geçtiğimiz ay içerisinde New York Film Festivali’nde prömiyerini yapmış, hemen ertesinde MUBI‘de gösterilmişti.

junun-albumu-filmloverss

Spiritüel Bir Müzik Ziyafeti: Junun

Filmi izleme şansına erişmiş kişilerden biri olarak şunu söylemeyelim ki; Paul Thomas Anderson’ın belgeseli “müzik hayranı” birinin kesinlikle kaçırmaması gereken bir yapım. Dolayısı ile filmin başarısındaki en büyük sırrın Shye Ben Tzur, Jonny Greenwood ve The Rajasthan Express ortaklığının bizlere sunduğu müzik şöleni olduğunu söyleyebiliriz. Yönetmen Anderson da, bu ekibin nasıl toplandığı gibi konulara hiç girmeden, bu muhteşem müziği kamerası ile bizlere aktarma görevini başarıyla görüyor. Öte yandan, filmi izleyen hemen herkesin sorduğu soru, bu müzik ziyafetini ne zaman tekrardan dinleyebilecekleri idi. Filmde çok önemli bir kısmını dinleme şansına eriştiğimiz Junun albümü nihayet NPR üzerinden yayınlandı. Shye Ben Tzur, Jonny Greenwood ve The Rajasthan Express ortaklığının bir saat uzunluğundaki bu muhteşem Junun albümü’ne aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi