Brie Larson, daha önceki yıllarda cinsel taciz suçlamalarıyla karşımıza çıkan Casey Affleck’e Oscar gecesi ödülünü teslim etmesinin ardından oyuncuyu alkışlamayarak protesto etmesi üzerine konuştu.

Geçtiğimiz yıllara oranla oldukça sansasyonel bir gece olan bu yılki Oscar Töreni, finalinde yaşanan olayın yanı sıra Trump karşıtı söylemler ve Brie Larson’ın daha önce cinsel taciz suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Casey Affleck’e ödülünü verirken alkışlamaması, konularıyla hala konuşulmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde hatırlarsanız Manchester by the Sea’nin yönetmeni Kenneth Lonergan, cinsel taciz iddialarına karşı Affleck’i savunarak şunları dile getirmişti; ”Hiçbir şey ispatlanmadığı gibi kabul de edilmedi. Connor Aberle (Wesleyan Üniverstiesi Editör) nasıl oluyor da kimin doğru kimin yanlış konuştuğunu biliyor?”

Brie Larson Casey Affleck’i Alkışlamayarak Söylemesi Gereken Her Şeyi Söylediğini Dile Getirdi

Kanıtlanmadığı gerekçesiyle, Affleck’e yapılan bu suçlamaların bir iftira olabileceğini savunan Lonergan’dan sonra konuyla ilgili Brie Larson’dan da açıklama geldi. Cinsel tacize maruz kalan kadınlar hakkında yürütülen çalışmalarda etkin bir şekilde görev alan bir savunucu olan Larson, Oscar gecesinde Affleck’i alkışlamamasıyla ilgili Vanity Fair‘e şunları söyledi; “Ben sahnede yaptığım her şeyin ne demek istediğini anlattığını düşünüyorum. Bu konuyla ilgili söylemem gereken her şeyi söyledim.” 2010’da cinsel taciz suçuyla tazminat davası açılan Affleck’e karşı Larson son açıklamasıyla da birlikte; sözleriyle değil de sessizliğiyle en etkili bir şekilde tepkisini göstermeye devam etti.

casey-affleck-brie-larson-flmloverss

Olayla ilgili olarak Boston Globe’un sorduğu soruya Casey Affleck ise; “Ben herhangi bir nedenle herhangi bir şekilde kötü muamelenin kabul edilemez ve korkunç bir şey olduğuna inanıyorum; ve herkes çalıştığı yerde veya başka bir yerde saygı görmeyi hak ediyor.” şeklinde cevap vererek açıklamasına şöyle devam etti; “Gerçekten yapabileceğim hiç bir şey yok. Hayatım, yaşamaktan ve kendi değerlerimin ne olduğu ve onlarla her zaman yaşamak için nasıl çalıştığımı bildiğim şekilde devam etmekten  başka bir şey değil.”

Lonergan tarafından daha net bir dille savunulan Affleck’in açıklamalarına baktığımızda ise olayın yalanlanmasına yönelik olmadığını daha çok bu olayda kendisine karşı gelen tepkileri eleştirdiğini çıkarıyoruz. Larson’ın başarılı protestosu sayesinde; bu rahat duruşu ve ‘talihsiz’ açıklamalarıyla Affleck’in uzun bir süre oyunculuğundan ziyade daha çok bu konuyla konuşulacağını söyleyebiliriz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi