The Intouchables filmiyle uluslararası arenada tanınan yetenekli oyuncu Omar Sy’ın başrolünde yer aldığı Chocolat filminden fragman yayınlandı.

Sinema dünyasında oyuncu kimliğiyle tanınan,yönetmenliğini üstlendiği Mauvaise foi, Omar m’a tue ve Bodybuilder gibi filmlerle bu dalda rüşdünü ispatlayan Roschdy Zem hayranlarının karşısına Chocolat filmiyle çıkmaya hazırlanıyor.

Filmin başrolünde yetenekli oyuncu Omar Sy yer alırken ona Fransız sinemasının ünlü oyuncuları James Thiérrée, Frédéric Pierrot, Noémie Lvovsky eşlik ediyor. Prodüksiyon aşamasında olan filmden ilk fragman ise geçtiğimiz günlerde görücüye çıktı.

chocolat-poster-2-filmloverss

Rafael Padilla’nın Hikâyesini Anlatan Chocolat Filminden Fragman!

Film 19. yüzyılda Fransa sirklerinde çalışan ilk siyasi insan Rafael Padilla nam-ı diğer Palyaço Chocolat’ın hikayesine odaklanıyor. Yaşamının ilk yıllarını köle olarak sürdürmüş olan Palyaço Chocolat’ın kölelikten palyaçoluğa uzanan hayat hikayesini izleyeceğimiz filmde Omar Sy, Chocolat karakterine hayat verirken; James Thiérrée ise filmde Chocolat’ın hayatını değiştiren,onun profesyonel olarak sirklerde çalışmasına öncülük eden partneri George Footit’i canlandırıyor.

Senaryosu Cyril Gely tarafından kaleme alınan film yönetmen Roschdy Zem’in gerçek olaylardan esinlenerek çektiği bir başka film olma özelliğini taşıyor. Zira yönetmen Omar m’a tue filmini gerçek bir olaydan esinlenerek çekmiş, ele aldığı konu ve anlatım üslubu bakımından eleştirmenlerden geçer bir not almıştı. Biyografik film türüne hakim olan yönetmen Roschdy Zem filmin fragmanına baktığımızda hayranlarını memnun edecek bir yapıma imza attığını görüyoruz. Zaten senarist Cyril Gely, Chocolat filminden önce senaryosunu İkinci Dünya Savaşı’nda geçen gerçek bir olaydan esinlenerek yazdığı Diplomatie filmiyle de bu görüşü ispatlar nitelikte olduğunu gösteriyor. Biyografik film türüne hakim olan bir yönetmen ve bir senaristin ortaklığıyla iyi bir film izleyeceğimizin sinyallerinin şimdiden almaya başladığımızı söyleyebiliriz.

Fransa’da 3 Şubat 2016’da gösterime girecek olan filmin ülkemiz vizyon tarihi ise henüz belli değil. Filmin yayınlanan ilk fragmanını buradan izleyebilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi