IMDb’de yer alan bilgilere göre Nuri Bilge Ceylan’ın senaryosunu yazdığı, başrollerinde Tuba Büyüküstün, Farah Zeynep Abdullah ve Sedef Avcı gibi isimlerin yer aldığı film “Arama”, 10 Ağustos 2017 tarihinde vizyona girecek.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Kış Uykusu ile katıldığı Cannes Film Festivali‘nden hem FIPRESCI hem de Altın Palmiye ödülünü alarak çifte zaferle dönen Nuri Bilge Ceylan‘ın bundan sonra kariyerine nasıl bir yön vereceğine dair yeni gelişmeleri almaya bir türlü nail olamamıştık; ta ki geçtiğimiz günlerde yer alan bir güncellemeye kadar. IMDb’nin bir güncelleme ile belirttiğine göre Nuri Bilge Ceylan’ın senaryosunu yazdığı, 2. Dünya Savaşı odağında gelişen hikâyelerin iç içe geçeceği film Arama‘nın başrollerinde Tuba Büyüküstün, Farah Zeynep Abdullah ve Sedef Avcı gibi isimler yer alacak.

Ödüllü Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filminden İlk Detaylar

IMDb’de yer alan bilgileri aktardıktan sonra şunu belirtmek gerekir ki bu gelişmeler henüz resmi sayılacak somutlukta değil. IMDb’nin verdiği bilgilerdeki bazı ilginçlikler de olaya temkinli yaklaşmamıza neden olacak cinsten. Nuri Bilge Ceylan‘ın 2. Dünya Savaşı etrafında dönen bir tarihi film yazmasının en basit ifade ile “sıra dışı” olmasını bir kenara bıraksak bile filmin IMDb künyesindeki şaşırtıcı bilgiler (filmin yönetmeninin ismi vs.) filmle ilgili resmi bir açıklamayı beklememiz gerektiğini gösteren etmenler. IMDb’de belirtilene göre Arama’nın vizyon tarihi de 10 Ağustos 2017.

IMDb’de bile bu kadar bilgi yüklemesi oluştuysa yakın zamanda Nuri Bilge Ceylan’ın olası yeni projesi olan Arama ile ilgili daha somut gelişmelere ulaşırız demektir. Bu proje ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

*16/11/15: Evet, tahmin ettiğimiz gibi bu projeyle ilgili resmi bir beyanat gelmedi. Hatta IMDb, filmi veritabanından kaldırdı.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi