H2eXiyGLXgk


Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi Ahlat Ağacı’nın kamera arkası görüntüleri yayınlanmaya başladı.

Ülkemizin en önemli yönetmenlerinden bir tanesi olan Nuri Bilge Ceylan, filmlerini genellikle büyük bir gizlilik içerisinde çeker. Bırakın filmin konusunu bilmeyi, başrolü öğrenmeniz bile aylar sürebilir. Ahlat Ağacı için de süreç aynı şekilde ilerlemiş, filmin başrolünde Aydın Doğu Demirkol‘un yer aldığını bile filmin ancak Cannes’da yer alacağını öğrendikten sonra keşfetmiştik.

Gelgelelim Ceylan, filmleri festivalde yer aldıktan ve Türkiye’de vizyona girdikten sonra prodüksiyon sürecinin tam aksine filmi hakkındaki detayları paylaşmaktan çekinmiyor. Ahlat Ağacı’nda da bu durum değişmedi ve yönetmen, kendi YouTube hesabı üzerinden son filminin kamera arkası görüntülerini yayınlamaya başladı. Şimdilik yalnızca Sinan’ın KPSS’ye girmek üzere evden çıktığı sahnenin kamera arkası olsa da önümüzdeki dönemde daha çok kamera arkası videosunun yüklenmesi oldukça olası görünüyor.

Nuri Bilge Ceylan İmzalı Ahlat Ağacı’nın Kamera Arkası Görüntüleri Yayınlandı

Ahlat Ağacı Vizyonda!

Filmin resmi sinopsisi şöyle:

Bazıları için taşra, tüm umutların eninde sonunda yalnızlıkla kesiştiği bir sürgün yeridir. Tıpkı babaların ve oğulların kesişen kaderleri gibi, tüm umutların, hayallerin, çaresizlikle kesiştiği hudutsuz bir sürgün yeri… Prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde dakikalarca ayakta alkışlanan Ahlat Ağacı, Sinan’ın hikayesine odaklanıyor. Üniversiteyi bitiren Sinan yazdığı kitabı bastırmak için gereken parayı bulmak için memleketine dönecek ve burada hem ailesi hem de geçmişiyle yüzleşecektir.

Başrolünde Aydın Doğu Demirkol‘un yer aldığı tam 188 dakika uzunluğundaki filmde Demirkol’a Murat Cemcir ile birlikte Bennu Yıldırımlar, Serkan KeskinAhmet Rıfat Şungar, Hazar Ergüçlü, Tamer Levent, Akın Aksu, Öner Erkan, Kadir Çermikli, Kubilay Tunçer ve Ercüment Balakoğlu eşlik ediyor. Senaryosunu Nuri Bilge’yle birlikte Ebru Ceylan ve Akın Aksu‘nun yazdığı filmin görüntü yönetmenliğini ise Ceylan’ın pek çok filminde birlikte çalıştığı Gökhan Tiryaki üstleniyor.

Ahlat Ağacı sinemalarda.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi