4 sezonluk bir Norveç lise dizisi olan ancak karakterleri ve olayların sunuluş biçimiyle izleyeni çabucak yakalayabilen Skam, geniş kitleler tarafından sevilip benimsenince elbette bir ABD yeniden çevriminin yapılmaması şaşırtıcı olurdu. Yine de bu hikayede şaşırabileceğimiz bir detay hala mevcut: Skam’ın ABD versiyonu Facebook Watch platformunda yayınlanacak.

Eva, Noora, Vilde, Sana ve Chris‘in hikayelerini izlediğimiz ve her sezon bir karakterin yaşamına odaklanan Skam, politik duruşu sebebiyle ilk etapta bir lise dizisi olarak yaklaşan izleyicileri şaşırtabilen bir yapım. Norveçli 4 genç kızın arkadaş gruplarında bulunan Sana’nın Müslüman oluşu ve diğerlerinden farklı bir yaşam şekli olsa da hepsinin ortak bir paydada buluşabilmesi ya da eşcinsel çiftlerin de dizide heteroseksüel çiftler kadar varlık göstermesi Skam’ı izlediğimiz herhangi bir diziden ayıran detaylar. Elbette farklılıkları zorlama olmaksızın bir paydada buluşturabilen Norveç yapımı dizinin Amerikan versiyonunun nasıl olacağı zihinleri kurcalayan en önemli soru.

Skam’ın ABD Versiyonu Facebook’ta!

skam-noora-filmloverss

İsmi Shame olarak belirlenen projede, Skam’ın yaratıcı ismi Julie Andem‘in de yer alabileceği belirtiliyor. Facebook Watch platformunun başlangıç için bir yeniden çevrim tercih etmesi bazı yönlerden faydalı bir hamle olarak görülebilirken özgün bir yapımla kullanıcılarına özgün bir deneyim yaşatmamanın da eksisini taşıyacak gibi görünüyor. Karakterlerin aynı şekilde kalacağı belirtilen projede Skam’da olduğu gibi amatör oyuncularla çalışılacak. Henüz hazırlık aşamasında olan dizinin izleyiciyle ne zaman buluşacağı belirsiz.

Kaynak: Deadline

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi