Ekim ayı içerisinde vizyona giren Amy belgeselinden sonra erken kaybettiğimiz ünlü sanatçının hayatına odaklanacak bir biyografik filmin de yolda olduğu açıklandı. Filmde Amy Winehouse’u ise Millennium serisi orijinal uyarlamaları ve Prometheus gibi filmlerden tanıdığımız Noomi Rapace canlandıracak.

Amy Winehouse’u kaybedişimizin 4. yılındayız. Efsane ses, birçok rock müzisyeni gibi 27 yaşında yaşamını yitirmişti. 2015, film endüstrisi için bir nevi Amy Winehouse’un hayatını ve kariyerini kutlama yılı oldu. Cannes Film Festivali‘nde prömiyerini yapan, Asif Kapadia belgeseli Amy geçtiğimiz günlerde ülkemizde de vizyona girdi. Amy, özenle seçilmiş görüntüler ile şarkıcının yaşamını ele alıyordu. Şimdi ise Amy’nin hayatından esinlenecek bir projeyi müjdeliyoruz.

amy-winehouse-biyografik-film-filmloverss

Noomi Rapace, Amy Winehouse Biyografisinde Sanatçıyı Canlandıracak

Screen Daily haberine göre, ismi henüz belli olmayan filmde Winehouse’u İsveçli oyuncu Noomi Rapace (Prometheus, The Girl with the Dragon Tattoo) canlandıracak. August Rush filmden tanıdığımız Kristen Sheridan, filmin senaristliğini ve yönetmenliğini üstleniyor. Önemli müzik hakları şu an anlaşma sürecinde, ancak geçmiş deneyimlerden gözlemlediğimiz kadarıyla anlaşma süreci, özellikle hak sahibi şarkıcının yakını ise ve şarkıcının nasıl temsil edildiği konusunda net fikirleri var ise kolayca çözülebilen bir süreç değil.

Film hakkında bu aşamada çok bir detay yok, ama Amy belgeselinin başarısından sonra, Sheridan’ın filmi nasıl tepki alacak, merakla bekliyoruz.

Hala gösterimde olan Amy belgeselinin fragmanına göz atmak isteyenleri şöyle ağırlayalım.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi