Dan Berk ve Robert Olsen ikilisinin yönetmenliğini üstlendiği, Slamdance Film Festivali’nde ilk gösterimini yapan Body’den ilk fragman yayınlandı.

İlk gösterimini geçtiğimiz Ocak ayında Slamdance Film Festivali‘nde yapan ve kısa zamanda eleştirmenlerin ilgisini çeken bağımsız gerilim filmi Body ilk fragmanıyla izleyicilerle buluştu. Filmin yönetmenliğini ilk uzun metraj filmlerini çeken Dan Berk ve Robert Olsen üstlenirken, ikili aynı zamanda filmin senaristliğini üstleniyor. Film, üç genç kadının Noel arifesinde başlarına gelen talihsiz bir olay sonucu yaşadıklarını konu alıyor.

body-1-filmloverss

Slamdance Film Festivali‘nde izleyicilerden tam not alan film özellikle yarattığı gerilim dolu atmosferle hafızlara kazınmıştı. Filmin senaryosu yazılırken The Shining, Funny Games ve Wolf Creek gibi filmlerden ilham alan yönetmenler, izleyiciyi psikolojik olarak korkutmayı amaçlamış. Bunu yapmak için de yönetmenler filmdeki üç genç kadını yaratırken Sigmund Freud’un insan zihninin katmanları olarak tanımladığı id, ego ve süperego kavramlarından yararlanmışlar.

 Noel Arifesi Hikayesi Body’den İlk Fragman!

body-3-filmloverss

Freud’a göre id insan ruhunun en ilkel parçasıdır; birey dış dünyaya uyum sağlayamaz ve dürtülerinin tatmine ulaşmasını ister. İd, dürtülerin tatmine ulaşmasında egoya baskı uygular. Ego, dış dünyayayla uyum içerisinde yaşar ve gerçeklik ilkesini benimser. Süperego ise insan zihninin son katmanı olup toplumsal görüşlerin iç temsilcisidir.

Filmde ise bu üç genç kadına Helen Rogers (Holly), Alexandra Turshen (Cali) ve Lauren Molina (Mel) hayat veriyor. Ayrıca filminin oyuncu kadrosunda kariyerini korku-gerilim filmleriyle sürdürmüş olan oyuncu Larry Fessenden da yer alıyor.

body-2-filmloverss

Body’de Holly, Cali ve Mel’in yılbaşı gecesini eğlenceli geçirmek için Cali’nin amcasının evine gitmesiyle yaşananlar anlatılıyor. Aslında gittikleri ev Cali’nin amcasının evi değil, kim olduğunu bilmedikleri birininin evidir. Ev sahibinin eve gelmesinin ardından kahramanlarımızı korku dolu dakikalar bekliyor olacaktır.

Amerika’da 29 Aralık 2015 tarihinde gösterime girecek olan Body‘nin Türkiye vizyon tarihi ise henüz belli değil.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi