Noah Baumbach arayı soğutmuyor! Ünlü yönetmenin, 34. İstanbul Film Festivali’nde de gösterilen While We’re Young’dan sonra ara vermeden çektiği yeni filmi Mistress America’dan ilk fragman yayınlandı. Baumbach’ın en çok beğenilen filmlerinden Frances Ha’nın yıldızı Greta Gerwig yine başrolde!

Kendine has filmleri ile Amerikan bağımsız sinemasının önde gelen isimlerinden olan Noah Baumbach, yönettiği Frances Ha filmi ile adını daha büyük kitlelere duyurmuştu. Frances Ha ile çıtayı iyice yükselten Baumbach, bir sonraki filmi olan While We’re Young‘da da tanıdık sularda yüzmüş, kendisiyle özdeşleşmiş temalara değinmişti. Baumbach’ın, Greta Gerwig ile tekrar buluştuğu yeni filmi Mistress America da, yönetmenin sinemasına aşina olanları şaşırtmayacak türde bir yapım. Prömiyerini yaptığı Sundance Film Festivali‘nde oldukça beğenilen filmin ilk fragmanı yayınlandı.

İkinci Baumbach – Gerwig İşbirliği: Mistress America

Amerikan bağımsız sinemasının en önemli kadın oyuncularından olan Greta Gerwig, başrolünde yer aldığı Frances Ha’nın senaryosunu yönetmen Baumbach ile beraber yazmıştı. Baumbach – Gerwig ikilisi aynı çalışma sistemini Mistress America’da da uyguladı. Greta Gerwig’in başrolünde olduğu filmde ayrıca, Gone Girl‘de izlediğimiz Lola Kirke ile Michael Chernus, Matthew Shear, Charlie Gillette gibi isimler yer alıyor. Filmin konusu ise şöyle;

Tracy, New York’ta üniversiteye yeni başlamış bir öğrencidir. Fakat ne sözde ışıltılı üniversite hayatından, ne de metropolitan hayat tarzından haz etmektedir. Onu bu sıkıcı yalnızlığından kurtaran ise yakında üvey kız kardeşi olacak olan maceracı Brooke olur.

Hazırlayan: Emre Serbes

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi