Netflix yöneticilerinden David Wells, şirketin 2018 yılı içerisinde 8 milyar dolar harcayarak 700’e yakın orijinal çıkarmayı planladığını dile getirdi.

İnternet ve sosyal medyanın modern dünya insanını her geçen gün biraz daha sarıp sarmaladığı şu günlerde Netflix başta olmak üzere online platformların altın çağını yaşadığı aşikar.

Geçen her yıl yalnızca Amerika ya da Türkiye’de değil dünyanın her yerinde daha vazgeçilmez bir hal alan Netflix, artık yalnızca dizi ya da stan-uplara değil filmlere ve belgesellere de iyice ağılık vermiş durumda. Şirketin bünyesinde barındırdığı film ve dizilerin büyük övgüler alarak pek çok ödül kazanması da bunun bir göstergesi aslında. Öte yandan şirket bu durumdan memnun olacak ki 2018 için etkileyici hareket planı oluşturmuş gibi görünüyor.

Netflix 2018 Yılı İçerisinde 700 Orijinal Yapım Çıkarmayı Planlıyor

Netflix’in yöneticilerinden David Wells‘e göre şirket, 2018 yılı içerisinde 8 milyar dolara yakın para harcayarak 700 civarında orijinal dizi, film, talk show ve belgesel çıkarmayı planlıyor. Çıkarmayı planladıkları 700 içeriğin 80’inin Amerika dışından olacağını dile getiren Wells, insanların hikayenin nereden geldiğini pek önemsemediğini ve önemli olanın en iyi içeriği çıkarmak olduğunu söyleyerek Netflix’in de bu amacı güttüğünden bahsetmiş.

2017’nin sonunda 117.6 milyon kullanıcıya ulaşarak kırılması güç bir başarıya imza atan Netflix’in bu denli yaygın olmasını bir fırsat olarak nitelendiren Wells, daha fazla çalışacaklarını ve sürekli daha fazla içerik çıkarmaya çabalayacaklarını söylemiş.

Kaynak: Variety

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi