Önceki Sayfa2 / 2Sonraki Sayfa

I’m Still Here

Joaquin Phoenix

Casey Affleck tarafından yönetilen I’m Still Here isimli kurmaca bu belgesel tanıtımını diğer filmlerden farklı olarak alışılmışın dışında bir formda yapıyor. Mockumentary formatında çekilen I’m Still Here hikayesini Oscar’a 3 kez aday gösterilen Joaquin Phoenix’in 2008 yılında katıldığı bir etkinlikte oyunculuğu bırakıp rap müzik yapacağını açıklamasından alıyor. Belgeselde oyuncunun bu açıklamasının ardından başlayan süreci konu ediniyor. Bu açıklamasıyla gündeme bomba gibi düşen Joaquin Phoenix’in katıldığı televizyon programlarında bir hip-hop starı gibi davranması, saçını uzatması, sakal bırakması gibi geçirdiği değişimler sonucunda sonucunda gerçekten oyunculuğu bırakıp bırakmadığına dair birçok tartışmayı beraberinde getiren bu durum tam iki yıl boyunca devam ediyor ve bu sürecin kayda alınmasıyla I’m Still Here belgesel oluşuyor.

Signs

signs-filmloverss

Bir arayış ve yolu bulmak için başvurduğumuz işaretler… Özellikle mistik olaylarda takip ettiğimiz bu işaretler, hayatı ve arayışta olduğumuz anlamları fark edebilmemiz için gereklidir. Eski bir rahip olan Graham Hess, çok sevdiği eşinin altı ay önce ölmesinin ardından biri erkek diğeri kız iki çocuğuyla Pennysylvania’daki çiftliğine yerleşerek çiftçilik yapmaya başlamıştır. Ailesini ayakta tutmak için büyük çaba sarf eden Graham’a destek olmak için çiftliğe küçük kardeşi Merrill de gelir ve onlarla birlikte yaşamaya başlar. Fakat Graham aksi yöndeki tüm çabasına rağmen eşini genç yaşta kaybettiği için Tanrı’ya olan inancını yitirmeye başlamış ve rahiplikten soğumuştur. Bu günlerden birinin sabahında uyanır ve çiftliğindeki tarlada yüzlerce metre çapında daireler olduğunu görür.

Gladiator

gladiator-joaquin-phoenix-filmloverss

Roma dönemini anlatan en iyi filmlerden biri olarak gösterilen Riddley Scott imzalı Gladiator, bugün bile ihtişamından hiçbir şey kaybetmiş değil. Öyle ki, Scott’ın yer yer gaddar ama gösterişli tarzını, izleyenlerin heyecanını her daim taze tutan bu filmde de hissetmek mümkün. Russell Crowe’un etkileyici performansına Commodus karakterine hayat veren unutulmaz oyunculuğuyla eşlik eden Joaquin Phoenix, filmografisine bir başka başarılı film ekliyor.

Two Lovers

two-lovers-filmloverss

Brooklyn’de geçen filmde Leonard genetik problemler sebebiyle iptal edilen bir evliliğin ardından boşluğa düşen ve depresyonuyla savaşma çabası içinde olan bir karakterdir. Film sürecinde ailesinin tanıştırdığı ve evlenmesini arzuladığı iyi insan Sandra bir yanda, problemlerle bezenmiş hayatıyla Michelle diğer yanda. Bu iki kadının arasında kalan Leonard’ın gel-gitleri üzerine kurulu olan filmin konusu yabancı değil, fakat karakterlerin derinliği ve olay örgüsüyle diğer örneklerinden farklı değerlendirilmeyi hak ediyor. Film, Fyodor Dostoevsky’nin White Nights adlı kısa hikayesinden uyarlandı.

Önceki Sayfa2 / 2Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi