Önceki Sayfa1 / 2Sonraki Sayfa

Bu yıl henüz izlemeden konuşmaya başladığımız bir film olma özelliği taşıyan You were Never Really Here, Joaquin Phoenix’in heyecanla beklediğimiz yeni filmi, oyuncunun filmografisinde yer alan bir başka şaheser olarak hafızalarımıza kazınacak gibi görünüyor. Yönetmenliğini Lynne Ramsay’in üstlenip başrolünde Joaquin Phoenix’in yer aldığı You Were Never Really Here’ın Amerika’daki vizyon tarihi 23 Şubat olarak belirlendi. Bu Phoenix’in favorilerden biri olduğu En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına aday olamayacağı anlamına geliyor. Yine de gönüllerimizin Oscar’ını kazanmayı başaran oyuncunun, doğum günü olması sebebiyle bugün mutlaka izlemeniz gereken 10 Joaquin Phoenix performansını derledik.

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Joaquin Phoenix Performansı

Herher-joaquin-phoenix-filmloverss

Aşk gerçekten de bedene ihtiyaç duyar mı ya da aşk için gözlerin birbirine kenetlenmesi gerekir mi gibi aklımıza gelmesine imkan vermediğimiz soruları ciddi bir şekilde düşünmemize yol açan ve aşkın tüm yüzlerini aşkı yaşayanlardan birinin yüzünü göstermeden dile getiren unutulmaz bir filmdir Spike Jonze tarafından yazılmış ve yönetilmiş film Her. Joaquin Phoenix tarafından hayat verilen Theodore karakteri zamanın bir yerinde belki de distopya olarak göreceğimiz bir hikayenin içerisine yaşamaktadır. Yalnızlığın en derininde bedensiz bir kadına aşk duyan Theodore, Joaquin Phoenix’in başarılı performanslarından biri olarak zihinlerimizde yer ediyor. 

Inherent Vice

inherent-vice-filmloverss

1970’li yılların hemen başında California’da özel dedektiflik yapan Larry ‘Doc’ Sportello (Joaquin Phoenix) bir gün karşısında eski kız arkadaşı Shasta (Katherine Waterston)’yı bulur. Shasta Doc’a, emlak zengini yeni sevgilisine karşı düzenlenecek gizli bir komplodan haberdar olduğunu söyleyerek, bu konuda kendisine yardım etmesini ister. Davayı kabul eden Doc olayların iç yüzünü deştikçe, işler çok daha karmaşık bir hal alacaktır. Joaquin Phoenix’in kırmızı ve mavilerin yer aldığı karanlık bir dünyada sergilediği Doc performansı, filmi bu denli başarılı kılan en önemli unsurlardan biri.

The Master

the-master-filmloverss

Joaquin Phoenix’in en iyi performanslarından birine imza attığını iddia edebileceğimiz The Master, Paul Thomas Anderson ve Joaquin Phoenix işbirliğinin bir başka mükemmel örneği. Ufacık mimiklerin çok fazla anlam taşıdığı The Master Joaquin Phoenix’in Freddie karakterinin varlığına izleyiciyi tam anlamıyla ikna ettiği bir deneyim sunuyor.

Walk the Line

Walk-The-Line_filmloverss

Ülkemizde Sınırları Aşmak adıyla vizyona giren 2005 yapımı Walk the Line’ın başrollerinde Joaquin Phoenix ve Reese Witherspoon yer alıyor. Genç Jonny Cash ünlü olmak için Memphis’teki Sun Stüdyoları’na gelir. Bu genç adamın gelişi Amerikan müzik sektörüne unutulmaz bir değişim yaşatacaktır. Yakaladığı ün ve şöhret ile birçok idol gibi zor zamanlar geçiren Cash daha sonraları dünyada Siyah Giyen Adamlar olarak anılacaktır. Benzersiz bir sese sahip olan sanatçının hayatının anlatıldığı, vizyona girdiği dönemde birçok ödüle layık görülmüş olan filmin yönetmen koltuğunda James Mangold’u görüyoruz. Joaquin Phoenix’in fazlasıyla karizmatik bir performans sergilediği Walk the Line’ı bir Johnny Cash hayranıysanız kesinlikle kaçırmayın.

The Immigrant

immigrant-filmloverss

James Gray filmlerinde (The Yards, We Own The Night ve Two Lovers) görmeye alışkın olduğumuz aktör Joaquin Phoenix’in Bruno karakterini canlandırdığı filmde; 1921 yılında Polonya’daki savaş yüzünden annesini babasını kaybettikten sonra daha iyi yaşam şartlarına sahip olmak amacıyla, kardeşiyle birlikte Amerika’ya göçmeye karar veren Ewa Cybulska karakterini ise başarılı oyuncu Marion Cotillard canlandırıyor. Cotillard, İngilizce oynadığı ilk başrol olan Ewa karakteri için Lehçe çalışmalarında da bulunmuş. Ayrıca James Gray’in, Ewa karakterini bizzat Marion Cotillard için yazdığı da biliniyor. Phoenix ve Cotillard’ı birlikte görmek isteyen yönetmen, ünlü oyuncular bu teklifi kabul etmeseydi filmi de muhtemelen çekmeyeceğini söylemişti.

To Die Forto-die-for-filmloverss

2005 yılında henüz genç bir oyuncu olan Joaquin Phoenix’in canlandırdığı Jimmy Phoenix’in ellerinde izlemesi keyifli bir karaktere dönüşüyor. Etrafından ve karşı cinsten çok fazla bir ilgi görmeyen Jimmy, içine kapanık bir öğrencidir. Suzanne Stone’un derslerine girmesi ve yapacağı belgesel projesi ile ilgili yardım istemesi üzerine Jimmy’nin adını yazdırmasıyla etkileşimleri başlar. Gördüğü ilk anda Suzanne Stone’un güzelliğinden etkilenen Jimmy, yaptıkları çekimler sayesinde git gide aşkına yaklaşmasıyla birlikte hayaller kurmaya başlayan bir karakterdir. Suzanne’nin bu ilgiyi fark etmesi üzerine aralarında bir ilişki başlar. Bu ilişkiye Suzanne’a göre daha saf duygularla bağlı olan Jimmy, Suzanne’ın zarar görmesini asla istemeyen ve insan öldüremeyecek bir karakter olmasına rağmen, Suzanne’ı kaybetme korkusuyla her şeyi yapmaya hazır genç bir erkeğe dönüşür.

Önceki Sayfa1 / 2Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi