Flight Plan – 2005

flight-plan-filmloverss

Eşinin ölümünden sonra zor günler içeren Kyle Pratt kızı ile beraber bir yolculuğa çıkar. Son derece modern bir jet uçakta geçen bu yolculuk sırasında küçük kızı aniden kaybolur. Çıldırma noktasına gelen kadın kızını hiçbir yerde bulamaz. Üstelik hosteslerden bazıları seyahati boyunca yalnız olduğunu ve uçak listesinde kızının adına benzer bir kayıt olmadığını söylerler. Kyle gerçekten aklını mı kaçırmaktadır yoksa uçaktaki herkesin dahil olduğu bir komplo ile karşı karşıya mıdır? Robert Schwentke’nin yönetmenliğini üstlendiği gerilimi bol Flight Plan; Foster’ın yine etkileyici performansıyla dikkatleri çekiyor.

Inside Man – 2006

inside-man-filmloverss

Başarılı yönetmen Spike Lee’nin mizahi yorumuyla farklı bir banka soygunu filmi olan Inside Man’in başrollerinde Jodie Foster’ın yanı sıra Clive Owen ve Danzel Washington yer almaktadır. Artık klişeleşmiş olan hikayesine rağmen; oyuncuların performansları ve Lee’nin yarattığı atmosferle başarılı bir yapım olarak karşımıza çıkan film New York’un kalabalık bir caddesinde bir bankanın soyulmasını konu alıyor. Bankanın soygun alarmı vermesi üzerine Detektif Keith Frazier olay yerine intikal eder. Standart adımları uygulayarak, bu işi en az hasarla kotarmayı uman dedektif hiç ummadığı kadar çetin bir cevizle karşı karşıyadır….

The Brave One – 2007

the-brave-one-filmloverss

Kaç yanlış bir doğru eder?

Erica Bain New York’ta bir radyo istasyonunda “Sokaklarda Yürümek” adlı bir programın yapımcı ve sunucusudur. Sevdiği bu şehrin sokaklarından kaydettiği seslerinden ve hikâyelerinden yola çıkarak programlarını oluşturmaktadır. Bir gece sevgilisi David ile parkta dolaşırken saldırıya uğrarlar, sevgilisi ölür, kendi de ağır yaralanır. İyileştiğinde ise onun için artık aşık olduğu şehir korku dolu ve yabancıdır. Bunu aşmak için ise çareyi yasa dışı olarak satın aldığı bir silahta bulur. Artık Erica adaleti kendi eline alma yolunu seçmiştir. Başarılı oyuncu Jodie Foster bu filmde Erica Bain olarak karşımıza çıkar.

Carnage – 2011

carnage-filmloverss

Tonny ödüllü God of Carnage adlı oyundan beyazperdeye usta yönetmen Roman Polanski’nin gözünden uyarlanan Carnege; oğullarının okul bahçesindeki kavgasından sonra bir buluşma yapmaya karar veren iki aileyi konu alıyor. Oyun parkında birbiriyle kavga eden on bir yaşlarında iki çocuğun ekseninde aslında ebeveynlerin arasında meydana gelen soğuk savaşa tanık olduğumuz film; içten başlayan sohbetin gitgide bıçak sırtı bir hal almasını ve dört ebeveynin kendilerine ve hayata dair inkarlarına ve önyargılarına sahne olacaktır. Yalın bir anlatıma sahip olan film; oyuncu kadrosuyla da büyüleyicidir. Filmin oyuncu kadrosunda Foster’a Christoph Waltz, Kate Winslet ve  John C. Reilly eşlik ediyor.

The Beaver – 2011

the-beaver-filmloverss

Oyunculuğunun yanı sıra yönetmen kimliğiyle de tanıdığımız Foster; hem yönetip hem de rol aldığı The Beaver’da başrolü de Mel Gibson ile paylaşıyor. Yaşadığı sıkıntılı günlerden sonra hayatını ve ailesini yeniden keşfe çıkan bir adamın hem esprili hem de duygu yüklü hikayesini anlatan film; hayatın ufak bir sebepten nasıl değişebileceğini ele alıyor. Walter Black, bir zamanlar başarılı bir işadamı ve iyi bir aile babası iken; bir anda depresyonun içinde bulur kendini. Eski mutlu günlerine kavuşmak için her yolu deneyen Black, sonunda el kuklası şeklindeki bir oyuncak kunduz sayesinde insanlarla iletişim kurmaya başlar ve bir anda başarısını yeniden elde eder!

1 2
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi