Arabesk müziği derinden etkileyen sanatçılardan biri olan ve hayatı boyunca müziği dışında çalkantılı hayatıyla da gündemde olan Müslüm Gürses’in  hayatı film oluyor.

T24‘te yer alan habere göre; müzikte yarattığı etkinin yanı sıra çalkantılı yaşamıyla da bilinen ”Baba” lakaplı Müslüm Gürses‘in hayatı film oluyor. Müslüm Gürses’in hayatını anlatacak filmde sanatçıyı Timuçin Esen oynayacak.Timuçin Esen - filmloverss

Müslüm Gürses’in Hayatı Film Oluyor! Başrolde Timuçin Esen, Senaryoda Hakan Günday Var

2013 yılında hayatını kaybeden Müslüm Gürses’in hayatını anlatacak film için çalışmalar devam ediyor. Sanatçıyı daha önce Yavuz Turgul‘un Gönül Yarası ve Tolga Örnek‘in Labirent filmlerinden tanıdığımız aynı zamanda şarkıcılık da yapan Timuçin Esen’in canlandıracağı söyleniyor. Müslüm Gürses’in hayatını canlandıracak olan Timuçin Esen’in Müslüm Gürses’le benzerliğini birebir yaratabilmek için için yapımcının, yönetmenliğini David Fincher‘ın yaptığı, başrolünde ise Brad Pitt‘in rol aldığı The Crious Case of Benjamin Button filminde görev alan Hollywood’un ünlü makyaj ekibiyle anlaştığı iddia edildi.

Hakları Dijital Sanatlar Yapım tarafından alınan ve önümüzdeki haftalarda çekimleri başlaması düşünülen film; 64 yaşında yaşamını yitiren Müslüm Gürses’in Şanlıurfa’daki çocukluğundan İstanbul’daki ilk yıllarına, Gülhane Parkı’nda yüz binleri topladığı jiletli konserlerinden kariyerinin son yıllarında çıkardığı ve oldukça beğenilen rock cover albümlerine tüm hayatının perdeye taşıyacak. Sanatçının hayatını anlatacak filmin senaryosunu ise Kinyas ve Kayra, Az, Zargana, Piç ve Daha gibi kitapların yazarı olan Hakan Günday kaleme alıyor.

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi