Reklam sektöründeki kariyeri ile tanıdığımız Antoine Bardou-Jacquet’in yönetmen koltuğuna oturduğu, Rupert Grint ve Ron Perlman’ın başrolünde yer aldığı Moonwalkers filminden ilk fragman yayınlandı! Bizi komplolar dünyasına götürecek olan film, kendimize ‘insanlık aya ayak basmış mıydı gerçekten’ sorusunu sordurtacak gibi duruyor.

Hangi tarzda film beğenirse beğensin ya da kaç tane filmini izlemiş olursa olsun bir kişiye sorduğunuzda o kişiden Stanley Kubrick’in usta bir yönetmen olduğunu duyabilirsiniz. Hatta ve hatta usta yönetmen tabirinin kendisi için eksik kaldığını söyleyebiliriz. Kubrick kendinden sonra dev bir etki yaratmış olan epik bir yönetmendir. Öyle ki yıl 2015 olsa da hala Kubrick’ten etkilenen senaryolar, görüntüler ve birçok fikirler ile karşılaşıyoruz. Bunlara en güzel örneklerden biri de John Malkovich’in başrölünde oynadığı Color Me Kubrick filmidir diyebilirim. Fakat henüz ne zaman beyazperdeye gelecek bilmesek de bu örneklerden biri daha olacak bir film vizyona geliyor: Moonwalkers!

moonwalkers-poster-filmloverss

Peki İnsanlık Aya Hiç Ayak Basmadıysa?

İşte sizi çok düşündürecek ve belki de inanamayacağınız bir tarihsel komplo teorisi: İnsanlık 1969 yılında Neil Armstrong ile büyük bir adım atmadı! Yani 69 yılında Apollo 11 uzay aracı ile Amerika aya ilk ayak basan insanı uzaya göndermedi. Gönderemedi. Fakat Rusya ile olan bir rekabetin etkisi ile bu yarışı kaybetmek istemedikleri için bir çözüm ürettiler. Komplo teorisine göre Amerikan hükümeti usta yönetmen Stanley Kubrick ile gizli bir anlaşma yaptı ve Kubrick sanki Armstrong aya inmiş gibi bir atmosfer yaratarak sahte görüntüler çekti. Siz ister inanın ister inanmayın, o zaman aya ayak basmamış olsalar ne olur, şimdi Pluton’a gidiyorlar da diyebilirsiniz ama bir de şöyle düşünün; inandığımız tarih gerçek olmayabilir!

İşte bu şüphe ve entrika bizi yeni bir filme getiriyor: Moonwalkers! Başrollerinde Hellboy olarak hafızamıza kazınmış Ron Perlman ile Harry Potter serisinin Ron’u Rupert Grint’in yer aldığı filmde bu komplo teorisi işleniyor. CIA ajanı olan Perlman, Kubrick’e ulaşmaya çabalarken asla beraber iş yapmak istemeyeceği biriyle çalışmak zorunda kalır. Rock grubu yöneticisi olan Grint’in ise kime denk geldiğinden haberi bile yoktur. Robert Sheehan, Stephen Campbell Moore, Jeanne Abraham ve Kerry Shale’in de rol aldığı filmin vizyon tarihi belli değil fakat filmden eğlenceli bir ilk fragman yayınlandı. İzleyip neye inanıp inanmayacağınızın seçimi ise size kalmış durumda.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi