Z76Tpopz0mw


Mike Leigh’in yeni filmi Peterloo’dan fragman yayınlandı. Film, 1819’da Manchester‘da yaşanan Peterloo Katliamı’nı konu ediniyor.

Kariyerinde Happy-Go-Lucky, Another Year, Secret & Lies ve Naked gibi filmlere imza atan Mike Leigh, yeni filmi Peterloo ile bu yıl geri dönüyor.

Son olarak 2014 yapımı Mr. Turner filmiyle karşımıza çıkan yönetmenin uzun süredir merakla beklenen filminden ilk fragman da nihayet yayınlandı.

Mike Leigh’in Yeni Filmi Peterloo’dan Fragman Yayınlandı

Peterloo, Prömiyerini 75. Venedik Film Festivali’nde Yapabilir

1819’da Manchester‘da yaşanıp 18 protestocunun öldüğü ve 700’den fazlasının da yaralandığı, adını olaydan dört yıl önce Napolyon Bonapart’a karşı kazanılan Waterloo Muharebesi’ne referans olarak alan Peterloo Katliamı’nı konu edinen filmin senaryosu da Leigh’in kendisine ait.

Görüntü yönetmenliğini daha önce 2006 yapımı The Illusionist ve Mr. Turner filmleriyle Oscar adaylığı elde edip daha önce pek çok kez Leigh’la çalışan Dick Pope‘un üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Rory Kinnear, Maxine Peake, Neil Bell, Philip Jackson, Vincent Franklin, Karl Johnson, Tim McInnerny gibi isimler yer alıyor. Peterloo’nun yapımcılığını ise İngiltere menşeili Film4 üstleniyor.

Dünya prömiyerini 75. Venedik Film Festivali’nde yapacağı söylenen filmi ülkemizde ise umarız ki Filmekimi aracılığıyla izleyebiliriz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi