Altı saatlik bir çalışmanın üçe bölünmüş parçaları ile bir üçleme yaratmış olan yönetmen Gomes’in epik serisinden bir fragman yayınlandı. Portekiz’in o her parçayı içinde tutan havasının hissedildiği fragmanda üç filmin izleri ile karşılaşıyoruz.

The Desolate One, The Restless One ve The Enchanted One isimli üç filmden oluşan bu proje Gomes’in ismini büyük bir kitleye duyuracağı proje gibi duruyor. Fragmanda da yer aldığı gibi bizim aşina olduğumuz Binbir Gece Masalları olan hikayenin bir uyarlanması olarak karşımıza çıkmayacak bu üçleme. Fakat yapısal olarak bu hikaye üzerine temelli bir film serisi olacak. Bir üçleme film serisinden farklı bir tesir bırakacak gibi duran proje bu aralık ayında birer hafta arayla New York’ta izleyici karşısına çıkacak. Türkiye’de ne zaman gösterime girer henüz kesinlik olmasa da proje bekleme listemize çoktan girdi.

arabian-nights-poster-filmloverss

Krala Anlatılan Bir Hikaye: Arabian Nights

Avrupa’nın krizin içerisinde olan ülkelerinden biri Portekiz bu destansı hikayenin mekanı olarak karşımıza çıkıyor. Hikayede kendi sefil hayatından bir kaçış noktası üzerinden hikaye yaratmaya çabalayan film yapımcısı, güzel Scheherazade’yi terk ediyor. Aynı zamanda bu güzel kadın ‘King’e ülkenin hüzünlü hikayelerini anlatıyor. Fakat projenin akışına uygun olarak kadın hikayelerini üç çatı altında topluyor ve hikayeler filmlerin sıfatları doğrultusunda ilerliyor. Modern zamanın içindeki kaosta bir peri masalı mı izleyeceğiz yoksa modern bir kurgusal masal ile mi karşılaşacağız şu an için emin olamasak da, Gomes’in bu üç filmden oluşan projesi takip edilmeye değer gibi duruyor.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi