1933 yapımı kısa film The Mad Doctor, Walt Disney’in sevilen karakteri Mickey Mouse’u bizlere bir korku filmi içerisinde sunuyor. 

Walter Ellas Disney ya da yaygın ismiyle Walt Disney, 1928 yılında Mickey Mouse’u yaratır ve daha sonra hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Yaklaşık 90 yıldır büyük küçük herkesin gönlünde taht kuran Mickey Mouse, yalnızca Disney’in sembolü olmakla kalmaz nesilden nesile aktarılan bir miras haline gelir.

Türkiye’de de özellikle Fox Kids ve Jetflix gibi çizgi film kanalları ülkeye gelmeden önce her sabah erken saatlerde yüzlerce çocuğu ekrana kilitleyen Mickey Mouse, aslında her zaman şirin bir karakter olmasıyla öne çıkar. Peki, Mickey Mouse’un ilk olarak Walt Disney’in kısa korku filmlerine dahil olduğunu söylesek ?

The Mad Doctor: Mickey Mouse Bir Korku Filminde!

Yönetmenliğini David Hand’in üstlendiği 1933 yapımı kısa film Tha Mad Doctor, Mickey Mouse’un pek sevdiği köpeği Pluto’yu şeytani bir doktorun perili kalesinden kurtarmasının hikayesi. Özellikle ilk kısmı oldukça ürkütücü olan The Mad Doctor’un genel manada ise oldukça keyifli ve seyir zevkinin yüksek olduğunu söylemek gerek.

Yönetmenliğini bu kez Walt Disney’in kendisinin üstlendiği ve her zamanki gibi sesiyle Mickey Mouse’a hayat verdiği 1929 yapımı bir diğer kısa filmi The Haunted House ise The Mad Doctor’a göre daha yumuşak ve oldukça da komik.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi