Önceki Sayfa1 / 6Sonraki Sayfa

Pop müziğin devi Michael Jackson’ın bugün ölümünün 6. yıl dönümü. Biz de efsanevi şarkıcının şarkılarıyla aynı adı paylaşan 37 filmi sizler için listeledik!

Bugün Pop müziğin üstadı Michael Jackson‘ın ölümünün altıncı sene-i devriyesi. Danslarıyla, her biri görsel şölen olan sahne şovlarıyla, eşsiz müzik klipleriyle ve tabii ki pullu eldivenleri ve şapkasıyla herkesin hafızalarına kazınan ikonik isim Michael Jackson pek çok şeye olduğu gibi sinemaya da büyük etki etmiş bir isim. Başarı dolu yaşamının yanı sıra sadece şarkılarının isimleriyle bile birçok filme ilham olmuştur. Altı yaşındayken başlayan müzik hayatına milyonlarca satan albümler sığdıran Jackson‘ın birbirinden başarılı şarkılarıyla aynı adı paylaşan filmleri bir araya getirdik. İşte Michael Jackson şarkılarıyla aynı adı paylaşan 37 film!

Black or White

1991 çıkışlı Dangerous adlı albümünden çıkan Black or White, Kevin Costner ve Octavia Spencer’ın rol aldığı 2014 yapımı filme adını vermiştir.

Bad

Bad, Jackson’ın aynı adlı albümünde yer alır. Albüm aynı zamanda Amerikan müzik tarihinde beş şarkısı Amerikan müzik listesinin zirvesine yerleşen ilk albümdür. Şarkı, Andy Warhol’un 1977 yapımı korku-komedi filmiyle aynı adı paylaşır.

Önceki Sayfa1 / 6Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi