2015 yılında Cannes Film Festivali’nde gösterilmesinin ardından o yıla damga vuran Kung Fury’nin uzun metraj versiyonunda başrol Michael Fassbender olacak.

Yapımı 2013 yılında bir kitle fonlama projesi ile başlayan ve sonrasında amaçladığının da üzerinde fon toplayarak 2015 yılında Cannes Film Festivali’nde gösterim imkanı bulan Kung Fury, Cannes’da gösterilmesinin ardından kısa süre içerisinde büyük üne kavuşmuş ve yılın en sevilen yapımlarından birisi olmuştu.

İsveçli yönetmen David Sandberg‘in 80’lerin polisiye-suç filmlerinden yola çıktığı ve hikayesini yine o döneme ait ürünlerle, kitle iletişim araçlarıyla ve hatta bizzat o dönemin yayıncılık tercihleriyle zenginleştirdiği 31 dakika uzunluğundaki film, bizlere muazzam bir seyirlik sunmuştu.

kung-fury-filmloverss

Michael Fassbender Kung Fury’nin Uzun Metrajında Başrol Olacak!

Tüm bunların ardından 2016 yılı içerisinde David Sandberg, Kung Fury için yeni bir senaryo yazdığını söylemiş ancak yazdığı senaryonun uzun ya da kısa metraj mı olduğundan bahsetmemişti. Geçen neredeyse 2 yıllık sürenin ardından Kung Fury ile ilgili yeni haberler nihayet geldi.

Her ne kadar resmi bir açıklama olmasa da gelen haberlere göre Kung Fury’nin yeni filmi uzun metraj olacak ve filmin başrolünde Michael Fassbender yer alacak. David Sandberg’in yapımcı ve yönetmenliğini üstlenip aynı zamanda başrolde yer alacağı filmde ikiliye ilk filmde de yer alan David Hasselhoff eşlik edecek.

David Katzenberg, Seth Grahame-Smith ve Aaron Schmid‘in KatzSmith Productions çatısı altında yapımcılığını üstleneceği Kung Fury’nin IMDb’de görünen ismi Kung Fury II: The Movie‘yi ve sitede yer alan açıklamasını göz önüne alırsak Michael Fassbender’ın başrolde yer alacağı uzun metrajın, ilk filmdeki karakterlerle ve aynı evrende geçeceğini ancak konu olarak herhangi bir bağlantısı olmayacağını söyleyebiliriz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi