Transformers serisi ile tanınan Michael Bay, henüz yayımlanmamış olan Time Salvager isimli bilim-kurgu romanından uyarlanacak filmin yönetmenliğini yapacak.

En çok Transformers serisinin yönetmenliğini yapmasıyla tanınan yapımcı-yönetmen Michael Bay, post-apokaliptik bir dünyada zamanda yolculuk teması içeren bilim-kurgu romanı Time Salvager‘ın sinema adaptasyonunu yönetecek. Yazar Wesley Chu‘nun kitabı, Amerika’da 7 Temmuz tarihine kadar yayımlanmayacak olsa da, Hollywood son yıllarda orijinal fikir eksikliği yaşadığı için romanın basım tarihini beklemiyor bile. Transformers serisinde kullandığı büyük, yıkıcı patlamalar ve diğer klişe elementler sebebiyle pek de sevilmeyen bir yönetmen olan Michael Bay‘in yönetmenlik koltuğuna oturacağı yeni filmin senaryosunu kimin yazacağı belirsiz. Paramount stüdyosunun çatısı altında yapılacak filmin yapımcılığını Lorenzo di Bonaventura ve Mark Vahradian üstlenecek. Film için kaynak olacak kitabın öyküsü ise genel hatlarıyla şu şekilde:

James Griffin-Mars adındaki suçlu bir mahkumun yaşadığı zaman diliminde Dünya, zehirlenmiş ve terk edilmiştir. İnsanoğlu, yaşamak için güneş sistemi dışındaki diğer gezegenlere ve onların aylarına kaçmak zorunda kalmıştır. İnsanlığın sona ermesini engellemek isteyenler kurtuluş için zamanda yolculuğu tek seçenek olarak görmektedirler ve tarihteki en tehlikeli görev için de, kolayca harcanabilir birisi olan James’den başkasını düşünmemektedirler.

Michael Bay’in Bir Sonraki Filmi 13 Hours’un Çekimleri Devam Ediyor

12 Eylül 2012 tarihinde Libya’nın Bingazi şehrinde bulunan Amerikan üssüne yapılan terörist saldırı sonucu öldürülen Amerikan büyükelçisi John Christopher Stevens’ın ölümü sonrasını konu alan 13 Hours filminin çekimleri devam ediyor. Bay aynı zamanda Transformers serisinin yapımcısı olarak serinin beşinci filmi ve spin-off filmleri için kalabalık bir senarist grubu oluşturmuş durumda. 13 Hours filminin vizyon tarihi belirsiz iken, beşinci Transformers filminin 2017 yılının yaz aylarında vizyona girmesi bekleniyor.

Hazırlayan: Oğuzhan Demirkan

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi