Yönetmenliğini kendilerini Little Miss Sunshine’dan tanıdığımız Jonathan Dayton ve Valerie Faris ikilisinin üstlenip başrollerinde Emma Stone ve Steve Carell’ın yer aldığı, adı şimdiden gelecek senenin Oscarları için geçen Battle of Sexes, önümüzdeki Sonbahar aylarında vizyonda olacak. 

Bu yıl La La Land’le En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ına ulaşan Emma Stone ve komedi filmlerinin tanındık yüzünden son zamanlardaki performansıyla usta oyuncu kulvarına girmeye başlayan Steve Carrell‘ı bir araya getiren The Battle of Sexes; oyuncu kadrosundan konusuna, yönetmeninden senaristine ilk bakışta oldukça etkileyici görünüyor.

Yönetmenliğini Little Miss Sunshine ve Ruby Sparks filmlerindeki müthiş yönetmenlik becerileriyle harikalar yaratan Jonathan Dayton ve Valerie Faris‘in üstlendiği Battle Of Sexes’ın senaryosu ise Slumdog Millionaire’yle uyarlama senaryo dalında Oscar kazanıp 127 Hours’la aynı dalda Oscar adaylığı elde eden Simon Beaufoy’a ait.

the-battle-of-the-sexes-filmloverss

Emma Stone ve Steve Carell’lı Battle of the Sexes 22 Eylül’de Amerika’da Vizyonda Olacak

Yapımcıları arasında Danny Boyle’ın da yer aldığı Battle of Sexes’ta Emma Stone ve Steve Carell ikilisine Elisabeth Shue, Sarah Silverman, Alan Cumming, Andrea Riseborough, Eric Christian Olsen, Austin Stowell‘den oluşan bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Film, 55 yaşındaki Bobby Riggs’in kadın tenisçilerin vasat olduğuna inanıp kadın oyuncularla dalga geçtiği dönemlerde 29 yaşındaki Billie Jean King ile 1973 yılında gerçekleştirdiği tenis maçına odaklanıyor.

Tarihe Battle of Sexes olarak geçen bu olayı dramatik ve politik zemini olan bir komedi olarak göreceğimiz filmden şu ana dek yalnızca tek bir görsel yayınlandı ancak yakın zamanda filmden yeni görüntüler geleceğini tahmin etmek pek güç değil. Yılın merakla beklediğimiz filmleri arasında yer alan The Battle of Sexes’in Amerika’da ödül mevsiminden 1 ay kadar önce yani 22 Eylül’de vizyona girmesi planlanırken ülkemizde de yine Sonbahar aylarında vizyona girmesi muhtemel görünüyor.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi