Gizli ajanlara dair ufkunuzu genişleten Kingsman: Gizli Servis’in arkasındaki isim Matthew Vaughn, senaryosunu kaleme alacağı devam filminin yönetmen koltuğuna da oturabilir!

Kingsman: The Secret Service‘in dünya çapında elde ettiği 400 milyon dolarlık hasılatı göz önünde bulundurunca bir devam filmiyle karşı karşıya olmamız pek de şaşırtıcı değil. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda 20th Century Fox‘un devam filminin hazırlıklarına başladığı haberleri gündeme gelmiş ve filmin hayranları sevince boğulmuştu.

Kingsman: Gizli Servis’in Devam Filmine Dair İpuçları!

Kingsman: Gizli Servis’in yanı sıra bugüne kadar kadar çok sayıda çizgi-roman uyarlamasına imza atan Matthew Vaughn genellikle bu tür yapımların devam filmlerinde yer almayı tercih etmemesiyle bilinir. Ancak bu kural bir gün bozulacaksa Vaughn’un Kingsman’ı tercih etmesi muhtemel görünüyor. Zira başarılı yönetmenin yaptığı açıklamalar devam filmi ile yakın gelecekte buluşacağımızın sinyallerini veriyor.

“İyi haber şu ki senaryoda aşama kaydediyorum. Eğer yeterince iyi bir senaryo elde edersem işte o zaman devam filmini yapabiliriz. Bunu gerçekleştirebilmek için de elimizden geleni yapıyoruz. Devam filmleri genellikle bir öncekinin aynısı olur. Şu sıralar bir devam filminin nasıl yapılacağını çözmeye çalışıyorum ve gerçekten zor bir süreç. Filmdeki karakterlere vuruldum ve onlarla birlikte tekrar çalışmayı istiyorum. Bu yüzden devam filmlerinde yer almama kuralımı büyük bir ihtimalle bozacağım.”

kingsman-secret-service-colin-firth-taron-egerton-filmloverss

Aslında Jeff Wadlow‘un yönetmenliğini üstlendiği Kick-Ass 2‘nin Vaughn’un ilk filmine nazaran daha geri planda kaldığını söyleyebiliriz. Bu da Vaughn’un Kingsman: Gizli Servis’in devam filminin yönetmen koltuğuna oturması gerektiği konusunda ortak paydada buluşmanın mümkün olduğunu gösteriyor. Üstelik yönetmenin elindeki materyalleri en iyi şekilde harmanlayıp keyifli ve eğlenceli bir forma sokmasındaki başarısı da göz ardı edilemeyecek kadar önemli.

Benzer şekilde Vaughn, kendisinin yönetmediği yapımların devam filmlerinde yer almayı da pek tercih etmiyor. Nitekim prodüksiyon aşamasındayken X-Men: Days of Future Past‘i yönetmekten vazgeçen Vaughn’un yerine Bryan Singer‘ın geçmesi bu durumu destekliyor. Eğer bu kural bozulursa, Kingsman 2’nin başarılı yönetmen için bir dönüm noktası olacağına hiç kuşku yok.

Colin Firth Kingsman: Gizli Servis 2 İçin Dönebilir!

Kingsman dünyasıyla mükemmel bir uyum yakalayan Vaughn, yine benzer şekilde üzerinde çalıştığı yeni senaryonun genel hatlarını geçtiğimiz aylarda çizmişti. Sinemaseverlerden gelen tepkilere göre Colin Firth‘ün seriye devam etmesi konusunda yeni fikirleri olduğuna dair ipuçları vermişti. Anlaşılan o ki, Vaughn karakterler üzerindeki detaylı çalışmasını sürdürecek gibi duruyor.

Matthew Vaughn‘un yeni projeler ile takvimini doldurma ihtimali oldukça yüksek. Ancak Vaughn’un senaryoyu kaleme almasının yanı sıra yönetmen koltuğuna da oturması elbette ki Kingsman: Gizli Servis 2‘yi bir üst seviyeye çıkaracaktır. Gelişmeleri sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Hazırlayan: Damla Durmaz

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi