Matt Damon, sonbahar aylarında vizyona girecek olan The Martian filminin geçtiğimiz yıl yer aldığı Interstellar’dan farkı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

2014 yılının en başarılı filmlerinden olan Interstellar‘da yer alan Matt Damon, sonbahar aylarında vizyona girecek olan yeni filmi The Martian‘ın Interstellar‘la olan farkından bahsetti ve projeye nasıl dahil olduğuyla ilgili konuştu.

Matt Damon‘u Interstellar‘da görmek filmi izleyen herkes için sürpriz olmuştu zira Damon‘un filmin kadrosunda olduğu bilgisi hiçbir şekilde ayyuka çıkmamıştı. Interstellar filminde kendisini uzak bir gezegende tek başına mahsur kalmış bir astronot olarak izlemiştik. Bu yıl ise fragmanını ve kliplerini geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız The Martian filminde yer alan Damon, fragmanda görüldüğü üzere bu kez Mars gezegeninde mahsur kalan bir astronotu canlandırıyor. İkisi de kulağa aynı şey gibi geldiğinden dolayı Matt Damon, The Martian kadrosuna katılmadan önceki endişelerini şu sözlerle anlattı;

“Ridley Scott ile buluşmaya gittim ve projeye çabucak dahil oldum. Buluştuğumuz zaman senaryoyu gerçekten çok sevdiğimi ancak tek endişemin yeni yer aldığım Interstellar filminde bir gezegende mahsur kalmış bir adamı oynayıp, bir buçuk yıl aradan sonra bir başka gezegende mahsur kalmış bir adamı oynamanın tuhaf olabileceğini söyledim. Ridley’e Interstellar’ı anlattım ve o bana ‘İki film birbirinden tamamen farklı. Bu çok eğlenceli olacak, hadi yapalım’ diyerek beni etkilediği için ona hayır diyemedim.”

Martian-Damon-Matt-Filmloverss

Matt Damon The Martian’ın Mars’ta Geçen Diğer Filmlerden Farkıyla İlgili Konuştu

Andy Weir’in aynı adlı kitabından uyarlanan, senaryosunu Drew Goddard’ın yazdığı The Martian‘ın, Mars’ta geçen diğer filmlere hiç benzemediğini söyleyen Damon; “En büyük farklardan biri, benim, filmin çoğunluğu boyunca kendi başıma olmamla ilgili. İşte esas mesele burada. Bir tarafta NASA ile iletişime geçmeye çalışırken, hikayenin diğer tarafında dünyadakiler bu adamı geri getirmek için çabalıyor. Ancak filmin diğer yarısı ben ve Ridley’le birlikte Mars’ta geçiyor, dolayısıyla bu kısım diğerlerinden farklı. İzleyici filme Mars’ta başlıyor ve o adamın neden ve nasıl orada bırakıldığıyla ilgili gizem duymaya başlıyor. Astronotu oradan kurtarma görevi de, ekibin onu nasıl geri getireceğini çözmesiyle ilgilenen filmin diğer tarafı. Dolayısıyla yapısı itibariyle film, daha önce yapılmış olan benzerlerinden tamamen farklı.” dedi.

Filmin yapımcı stüdyosu 20th Century Fox, The Martian‘a güveniyor olsa ki geçtiğimiz günlerde filmin vizyon tarihini orijinal tarihi olan 25 Kasım 2015’den, 2 Ekim 2015 tarihine alarak öne çekmiş durumda.

Hazırlayan: Oğuzhan Demirkan

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi