Marvel Sinematik Evreninin üçüncü aşama filmlerinden olacak olan Black Panther’ın yönetmenliğini Selma filmiyle tanınan Ava DuVernay üstlenecek.

Bu yıl Oscar ödüllerinde yarışan ve geçtiğimiz şubat ayında sinema salonlarımıza konuk olan Selma‘nın yönetmeni Ava DuVernay, Marvel Sinematik Evreni’nin üçüncü aşama filmlerinden Black Panther‘ı yönetecek. MCU Exchange‘in haberine göre Ava DuVernay, Black Panther‘ın yönetmenlik koltuğuna oturan isim oldu. Yönetmenin adı Marvel Stüdyoları ile ilk kez geçtiğimiz ay anılmaya başlanmıştı. İddialara göre DuVernay‘in Marvel sinema evreninin “farklı” filmleri (Marvel‘ın ilk siyahi süper kahraman filmi – İlk kadın süper kahraman filmi) olacak olan Black Panther veya Captain Marvel filmlerini yöneteceği konuşuluyordu. Kısa bir süre önce DC Comics tarafı kendilerinin ilk kadın süper kahraman filmi olacak olan Wonder Woman‘ı yönetmesi için Patty Jenkins‘ı seçtiği için, Marvel tarafında da karşılık olarak Ava DuVernay‘in ismi geçmişti.

Aslında bu durumun pek de sürpriz olduğu söylenemez zira yönetmenin son filmi olan Selma‘da, Martin Luther King‘in liderliğindeki Afrikan-Amerikan topluluğun insanlık haklarını savunmasıyla, özgürlük ve eşitlik mücadelesi anlatılıyordu. Amerikan çizgi roman tarihindeki ilk siyahi süper kahraman olma unvanına sahip olan Black Panther‘ın da Wakanda adında hayali bir Afrika ülkesinin kralı olduğu göz önüne alınırsa, bu film için Ava DuVernay‘in tercih edilmesi gayet yerinde bir karar gibi duruyor.

Marvel-Black-Panther-Poster-Filmloverss

Black Panther 6 Temmuz 2018’de Vizyona Girecek

Senaryosunu Mark Bailey‘nin yazacağı ve başrolünde Chadwick Boseman‘ın T’Challa / Black Panther’a hayat vereceği film 6 Temmuz 2018’de vizyona girecek. Fakat onun öncesinde Black Panther karakterini ve Wakanda krallığını ilk kez 6 Mayıs 2016’da vizyona girecek olan Captain America: Civil War‘da izleme şansına sahip olacağız.

Hazırlayan: Oğuzhan Demirkan

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi