Daha önce 2 kez En İyi Belgesel Oscar’ına aday gösterilen Marshall Curry’nin yeni belgeseli A Night at the Garden, 1939’da New York’ta gerçekleşen Nazi mitingine odaklanıyor.

2006 yapımı Street Fight ile 2012 yapımı If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front belgeselleriyle daha önce 2 kez Oscar’a aday gösterilen Marshall Curry‘nin yeni projesi A Night at the Garden yayınlandı. Politik ve korku ögelerini birlikte kullanmayı seven Curry, yeni filminde bu kez tarih kitaplarında fazla yer almayan bir olayı anlatıyor.

1939 yılında New York’un dünyaca ünlü spor salonu Madison Square Garden’da, 22,000 Amerikalının Nazi mitingi için bir araya geldiği olayı anlatan film, 2018 Oscar töreninin öne çıkan belgeseli olabilir.

Marshall Curry’nin Yeni Belgeseli A Night at the Garden 1930’ların New York’undaki Nazi Mitingine Odaklanıyor!

Tarihin tozlu sayfalarında fazla dillendirilmeyen bir olay olarak kalan bu mitingin arşiv görüntülerinden 7 dakikalık bir mini belgesel kurgulayan Marshall Curry, Muammer Kaddafi’ye karşı yapılan Libya devrimini anlatan 2014 yapımı belgeseli Point and Shoot ile Tribeca Film Festivali’nden ödülle ayrılmıştı.

Mini belgeselin resmi sinopsisi ise şu şekilde;

“Madison Square Garden, rock konserlerinin yanı sıra boks ve hokey maçları ile bilinir. Ancak 1939’da MSG, II. Dünya Savaşı’nın başlangıcından birkaç ay önce bir Amerikan Nazi mitingine ev sahipliği yaptı. Arşiv görüntülerinin ışığında Curry, ABD merkezli bir Nazi topluluğu olan Alman Amerikan Federasyonu’nun coşkusunu yakalıyor.”

Field of Vision adlı internet sitesinin Vimeo kanalında yayınlanan mini belgeseli aşağıdan izleyebilirsiniz.


Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi