Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Ödül Töreni’nde En İyi Orijinal Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinde Oscar kazanan Manchester by the Sea’de kullanılan görsel efektleri (!) gözler önüne seren bir video yayınlandı. 

Manchester by the Sea bu yılın hem en çok sevilen hem de hikayesiyle seyircisini etkileyen filmi oldu. Dramatik hikayesini olabildiğince yalın bir şekilde beyazperdeye aktaran Kenneth Lonergan, Akademi tarafından da ödüllendirildi. Bol görsel efektli filmler arasından sıyrılan filmin bizim bildiğimizin aksine görsel efektleri olduğunu aktaran video ise son derece dikkat çekici (!)

Bol Görsel Efektli Bir Manchester by the Sea Videosu!

Yukarıdaki videoyu izlediğinize göre, olayın absürtlüğü hakkında yorum yapmamıza gerek yok. Videonun başlangıcında, bir an için, “ciddi mi” düşüncesine kapılsak da gittikçe absürtleşen görüntüler son derece keyifli. Hazırladığı esprili videolarla bilinen Funny or Die bu videosunda, Manchester by the Sea’nin görsel efekt kullanmadan da ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne seriyor diyebiliriz. Ülkemizde salon bulmakta zorlanan filmin 3. haftasında 33.000’den fazla sinemasever tarafından izlendiğini de hatırlatalım.

Geçtiğimiz yıl bir benzerini yine görsel efekt kullanmayan ve yılın en iyi filmlerinden olan Carol için de yapan Funny or Die’ın bu videosunu aşağıdan izleyebilir diğer videolarına ise Youtube hesaplarından erişebilirsiniz. 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi