Şubat ayı boyunca Macar ve dünya sinemasının en önemli yönetmenlerinden Zoltán Fábri’nin filmlerine evsahipliği yapan Akbank Sanat, 27 Şubat Salı günü saat: 19.00’da ünlü yönetmenin 1978 yılı yapımı filmi “Macarlar”ı izleyicilerle buluşturuyor.

İkinci Dünya Savaşı’nın başladığı günlerde evlerinden çok uzağa, Almanya’ya göç eden bir grup Macar işçisinin hikayesini anlatan filmi, Macarca orijinal ve Türkçe alt yazılı olarak ücretsiz olarak izleyemek için gösterimden bir saat önce Akbank Sanat Danışma’dan film davetiyelerini temin edilebilirsiniz.

Macarlar Akbank Sanat Sinema Kuşağı’nda!

Macarlar - FilmLoverss

Etkinlik: Akbank Sanat Sinema Kuşağı – Macar Sineması’ndan Bir Usta: Zoltan Fabri

 

MACARLAR (Magyarok)

Tarih: 27 Şubat 2018 Salı saat: 19.00

Yönetmen: Zoltán Fábri

Oyuncular: Koncz Gábor, Pap Éva, Bihari József

Yapım ve Format: Macaristan, 1978, 107’, DVD

Ödüllü yönetmen Zoltán Fábri’nin bu filmi, İkinci Dünya Savaşı’nın başladığı günlerde evlerinden çok uzağa, Almanya’ya göç eden bir grup Macar işçisinin hikayesini anlatıyor. Savaşın gerçekleriyle yüzleşmeye başlayan Macarlar acaba evlerine dönebilecekler mi?

Akbank Sanat, Şubat ayında Macar Kültür Merkezi’nin katkılarıyla Macar ve dünya sinemasının en önemli yönetmenlerinden Zoltán Fábri’nin filmlerine evsahipliği yapmaya devam ediyor.

Etkinlik davetiyeleri gösterimlerden bir saat önce Akbank Sanat Danışma’dan temin edilebilecek. Gösterimler ücretsizdir. Tüm filmler Macarca orijinal ve Türkçe altyazılı gösterilecektir. Salon kapasitesiyle sınırlı davetiyeler gösterimlerden bir saat önce Akbank Sanat Danışma’dan dağıtılmaya başlanacaktır.

 

www.akbanksanat.com

Akbank Sanat: www.akbanksanat.com

Facebook http://www.facebook.com/akbanksanat

Instagram http://instagram.com/akbanksanat

Twitter https://twitter.com/akbanksanat

Vimeo http://vimeo.com/akbanksanat

YouTube http://www.youtube.com/user/akbanksanat

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi