Lucrecia Martel imzalı Zama vizyondan önce 4 Temmuz’da Başka Çarşamba’da gösterilecek.

Antonio Di Benedetto’nun, Arjantin edebiyatının en iyi eserleri arasında yer alan aynı adlı romanından uyarlanan, auteur sinemacı Lucrecia Martel’in dokuz yıl aradan sonra  yönettiği dördüncü sinema filmi Zama, Paraguay’daki İspanyol kolonisinde görevli olan Don Diego De Zama’nın etrafında şekillenen tarihi ve psikolojik bir film. Arjantin’in Yabancı Dilde Oscar aday adayı olan film, oldukça etkileyici bir tecrübe vadediyor. Lucrecia Martel’in prömiyerini 74. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştiren son filmi Zama, bütün detaylarıyla ve dolu alt metniyle gösterişli bir sinema tecrübesinin habercisi. Zama, dokuz yıllık bir aradan sonra dönüş yapan bir yönetmenin sinemanın hem anlatısal hem de görsel gücünün sınırlarını zorladığı son derece özgün bir yapım.

Zama’nın Ön Gösterimi 4 Temmuz’da Başka Çarşamba’da!

2008 yılında çektiği The Headless Woman‘dan sonra sessizliğini koruyarak perdelerin arkasına çekilen Lucrecia Martel‘in yeni filmi, yönetmenin beyazperdeye muazzam dönüşünü simgeliyor. Martel uluslararası festivallerde büyük ilgi uyandıran yapımları bir kenara bırakıp kısa filmlere yönelirken; başrollerini Daniel Gimenez Cacho ve Lola Duenas‘ın paylaştığı uyarlamanın heyecanını yaşıyor. Film bizi Don Diego de Zama’nın hikâyesine davet ediyor. 6 Temmuz‘da Bir Film dağıtımında vizyona girecek olan Zama’nın ön gösterimi ise 4 Temmuz‘da Başka Sinema salonlarında gerçekleştirilecek.

Filmin konusu ise şöyle;

Film, 18. yüzyılın sonlarında Güney Amerika’daki bir İspanyol kolonisinde kraliyet görevlisi olan Zama’nın başından geçen hikâyeyi anlatmaktadır. Güney Amerika’da doğan ve İspanyol Kraliyeti’nin bir görevlisi olan Zama, kraldan bir terfi mektubu beklemektedir. Fakat mektup hiçbir zaman gelmez. Mektubu beklerken her şeyini kaybettiğini fark eden karakter, tehlikeli bir haydut avına girmeye karar verir. Evinden uzak topraklarda giriştiği macera sonucu tutuklanan Zama idama mahkum edilir. Artık tek amacı hayatta kalmaktır.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi