James Mangold’un yönettiği ve Hugh Jackman’ı son kez Wolverine olarak izlediğimiz Logan’ın çoğu sahnesinde CGI dublörler kullanılmış. 

Yayınlanan fragmanıyla hepimizin heyecanını tavana çıkaran Logan, ayın başında nihayet vizyona girmiş ve kendisini merakla bekleyenlerin kalbini kırmamıştı. Deadpool‘la açılan R rated çizgi roman uyarlaması yolundan giden film, her ne kadar oldukça başarılı olup son yılların en iyi çizgi roman uyarlamalarından olsa da senaryonun devamlılığı için yapılan hamlelerin etkisiyle ‘iyinin iyisi’ olamamıştı.

Kısmen yol filmi kısmen de büyüme hikayesi olarak izlediğimiz Logan, içerdiği pek çok şiddet dolu aksiyon sahnesiyle dikkat çekerken bu sahnelerin bir kısmında dublör kullanımının şart olduğu hepinizin dikkatini çekmiştir. Peki bu bahsini ettiğimiz sahnelerin sizin düşündüğünüzden çok daha fazla olduğunu söylesek ?

hugh-jackman-logan-cgi-filmloverss

Logan’ın Çoğu Sahnesinde CGI Dublörler Kullanılmış

Cartoon Brew adlı internet sitesinin Logan’ın görsel efektlerini beyazperdeye taşıyan Vancouver’s Image Engine ekibiyle yaptığı röportaj, filmdeki CGI ve CGI dublör kullanımının hat safhada olduğunu gösterir nitelikte. Dublörlerin yüz hareketlerinin takip edilebilmesi için yüzlerinde nokta şeklinde izleyicilerin yerleştirildiği sette Hugh Jackman ve Dafne Keen’in doğru ışık altında 64 farklı yüz ifadesi kayıt altına alınarak post prodüksiyon sürecinde bu yüz ifadeleri dublörlerin yüz ifadeleriyle değiştirilmiş. Öyle ki Jackman’ın filmdeki saçı ve sakalı birbirine karışmış hali bile gerçek değilmiş!

dafne-keen-logan-cgi-filmlovers

Ancak Rogue One: A Star Wars Story’deki Peter Cushing örneğinde gördüğümüzün aksine Logan’daki dijital dublörlerin herhangi bir diyaloğu olmaması görsel efekt ekibine derin bir nefes aldırmış. Öte yandan ekibin karşılaştığı bir diğer zorluk dijital karakterlerin gözleriymiş çünkü onların gerçek olmadıklarını ele veren yegane şey karakterlerin gözleri. Ancak ekip bunun altından da oldukça başarılı şekilde kalkmış.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi