İlk sezonuyla beğeni toplayan, Dan Stevens’ın başrolünde yer aldığı Marvel-FX ortak yapımı Legion 2. sezon onayını aldı.

DC Comics’in dizi sektöründeki yükselişine rakip olmak isteyen Marvel, bu isteğini harekete geçirmek için Netflix ile bir ortaklık yapmış ve bu ortaklık sonucunda da Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist yapımlar ortaya çıkarmıştı. Yeni projelere yelken açmaya devam etmek isteyen Marvel, geçtiğimiz aylarda FX kanalı ile işbirliği yaparak Chris Claremont ve Bill Sienkiewicz ikilisinin 1985 yılında yarattığı X-men evrenine ait Legion karakterini televizyon ekranlarında izleyicinin karşısına çıkarmıştı. Charles Xavier ve Gabriel Heller‘ın oğlu Legion‘ın hayatını anlatan ve oldukça beğenilen dizi, bekleneni gerçekleştirdi ve 2. sezonunun da onayını aldı.

legion-2-filmloverss

Marvel  televizyon başkanı Jeph Loeb, Legion’un 2. sezonuna dair şunları söyledi;  “Legion’un yeni bir sezon olacağı için çok heyecanlıyız. Noah’ın muhteşem görüntüsü David Haller’ı ve hayata geçirdiği diğer tüm karakterler… FX’deki ortaklarımızla birlikte ilk TV dizimizde birlikte paylaştığımız başarıdan özellikle gurur duyuyoruz.

Marvel – FX Ortak Yapımı Legion 2. Sezon Onayını Aldı!

Fargo dizisinin yapımcısı Noah Hawley’in senaryosunu kaleme aldığı dizide David Haller nam-ı diğer Legion karakterini Downton Abbey, The Guest gibi yapımlardan tanıdığımız Dan Stevens canlandırıyor. Oyuncuya Aubrey Plaza, Jean Smart,Rachel Keller gibi isimler eşlik ediyor. Dizinin ilk sezonunu izlemeyenler için kısaca hatırlatalım; Marvel evreninin, özellikle X-men’in, içinde yer alan bir karakter olan Legion birden fazla kişiliğe sahip olan ve sahip olduğu her kişiliği ile farklı bir güç kullanan bir mutanttır.  Dizi Legion’ın tanıştığı kişiler sayesinde mutant olduğunun farkına varmasını ve sahip olduğu güçlerini keşfetme üzerine yoğunlaşmasını izleyiciye aktarıyor.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi