Çocukken her ne kadar kabul etmesek ve kendimizi bir yetişkinden farksız görsek de çocuk olmak farklı ve tuhaf bir durum. Her şeyi anladığımızı sandığımız, dışlanmaktan nefret ettiğimiz ve genellikle en büyük derdimizin oyun oynamak olduğu zamanlar. Bununla birlikte kendimizi bir yetişkin gibi hissettiğimiz için onların en büyük sorunları olan aşkı da küçücük dünyamızda yaşamayı ihmal etmediğimiz yıllar elbette. Genellikle, cinsellikten ve para hırsından uzak olduğu için saf ve temiz olarak nitelendirilen bu aşkın adı da çocukluk aşkından başka bir şey değil. Herkesin en az bir kez şiir yazmasına sebep olmuştur bu aşk. O yaşta dünyanın en büyük aşkına sahip olduğumuzu göğsümüzü kabarta kabarta ama bir yandan da yaşımızdan kaynaklı bir utançla sadece içimizden kendimize sürekli söyleriz. Aşkımız için neler yapabileceğimizi kimse hayal bile edemez. Çocukluk aşkının tatlığını en güzel anlatan filmlerden birisi Kız Arkadaşım (My Girl)

Kız Arkadaşım filminde babasının yeniden evleneceğini öğrenen Vada’nın kıskançlığı, hayata bakışı ve yakın arkadaşı Thomas ile olan ilişkisi anlatılıyor. Babasının yeniden evlenecek olması Vada’yı çok üzerken girdiği çocukluk bunalımında Thomas hep yanında oluyor. Belki de filmi sevmemin sebebi de Vada için her şeyi yapmaya hazır olan Thomas’ın şirinliği.

Filmin başrollerinde Anna Chlumsky, Macaulay Culkin, Dan Aykroyd ve Jamie Lee Curtis yer alıyor. İki çocuk başrol Anna ve Macaulay küçük yaşlarına rağmen filmi sırtlıyorlar. Anna’nın başrolde olduğu ilk film olmasına rağmen oyunculuğu oldukça başarılı. Bu kız oyunculuk için doğmuş dedirtecek kadar iyi bir performans gösteren Anna’yı bu filmin devamı Kız Arkadaşım 2 (My Girl 2) filminde de izledikten sonra başka herhangi bir yerde izlemediğimi itiraf etmeliyim. Diğer başrol Macaulay Culkin ise ekranlara yabancı bir isim değil. Bu filmdeki rolünün altından başarıyla kalkan çocuk yıldız daha önce de Evde Tek Başına (Home Alone) filmiyle adından söz ettirmişti. Sonrasında da Evde Tek Başına filminin devam filminde rol alan, İyi Evlat (The Good Son) filmindeki kötü çocuğu başarıyla canlandıran Culkin oynadığı filmlerden çok özel hayatıyla gündeme geldi. Uyuşturucu bağımlılığı, mahkemeler, ‘ne oldu bu çocuğa’ dedirten davranışlarla gündemden düştü ve çok iyi bir oyuncu olabilecekken adını kayıp yıldızların arasına yazdırdı.

Filmin devam filmi Kız Arkadaşım 2 (My Girl 2) ilk film kadar beğenilmedi. Culkin’in bu filmde eşlik etmediği Anna yine rolünün hakkını verse de, film başarısız bir yapım olarak kaldı. Bu filmden sonra da Anna’nın adını pek fazla duymadım. Kariyerini incelediğimde oyunculuğu bırakmadığını görsem de adından söz ettirecek bir filmin içinde yer almadı Anna.

Çocukken izlediğim ve en çok etkilendiğim filmlerin başında geliyor Kız Arkadaşım filmi. Belki benim de çocuk olmamdan belki de az önce bahsettiğim çocuk yıldızların başarılı performansından dolayı filmin benim için özel bir yeri var. İzlerken çocukluğunuzu hatırlayacağınızdan ve duygusal anlar yaşayacağınızdan neredeyse eminim.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi